Zvezda preokrenula Šumadince

Terenska inicijativa od samog početka je bila na strani Zvezde, stvarali su šanse, ali i ćerdali. Ćurić u 16. minutu sa 25 metara pogađa stativu, a Knežević u 26. minutu iz slobodnjaka sa 22 metra prečku. Kazna ubrzo stiže i to u 28. minutu. Kontru je povukao Simović i na petnaestak metara od gola Zvezde uposlio usamljenog Dramićanina koji pogađa sam ugao.

Zvezda u nastavku dolazi do izjednačenja iz sumnjivog penala. Jedan duel u kaznenom prostoru Radničkog sudija je okarakterisao za najstrožu kaznu iako se činilo da je Lazić prelako pao. Knežević je bio siguran izvođač, igrao se 48. minut. Potom su domaći propustili još prilika za gol, jer su gosti fizički pali u nastavku.

Do potpunog preokreta dolazi u 67. minutu, Nikola Mituljikić se najbolje snašao u gužvi u šesnaestercu i sa desetak metara loptu poslao u gol za 2:1. Zvezda je osigurala pobedu Evro golom Kneževića u 86. minutu kada sa 27-28 metara pogađa same rašlje.
Ovom pobedom Zvezda je zasela na vrh sa maksimalnih 18 bodova, dok su Kragujevčani na pretposlednjem mestu sa svega 3 osvojena boda. Za vikend je veliki derbi u Novom Sadu gde se u borbi za vrh tabele sastaju Vojvodina i Crvena Zvezda.

CRVENA ZVEZDA - RADNIČKI (KG) 3:1 (0:1)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Kovačević Igor. POM.SUDIJE: Novaković Novak i Cvetković Ivan. STRELCI: Knežević 48.min (k.u.) i 86.min, N.Mituljikić 67.min (C.Zvezda), Dramićanin 28.min (Radnički Kg). ŽUTI KARTONI: M.Radosavljević, Gvozdenović i N.Radosavljević (Radnički Kg).

CRVENA ZVEZDA: Ćopić, Lazić (Ikanović), Petrović, Despotovski, Krstić (Gajinov), Pantić (J.Mituljikić), Ćurić, Stanković (Stojanović), Bačanin (Branković), Knežević, N.Mituljikić.
RADNIČKI (KG): Spasojević, Pavlović, Dukić (Janićijević), Gvozdenović (N.Radosavljević), M.Radosavljević, Lakićević, Dramićanin (Milošević), Arsenijević (Dimić), Simović, Milojević, Đorđević (Vasić).

Radnički (NB) 4 : 2 Internacional
Trayal 2 : 0 RFK Novi Sad 1921
Voždovac 4 : 1 TSC
Rad 2 : 0 Napredak
IMT 0 : 2 Brodarac
Mladost (L) 4 : 1 OFK Beograd