Vodojaža startovala pobedom

Proteklog vikenda startovala je nova sezona u Šumadijsko-raškoj zoni. Od ukupno pet kragujevačkih predstavnika u ovom rangu takmičenja, samo je Vodojaža uspela da upiše sva tri boda na premijeri.

Grošničani su do prve pobede u novoj sezoni došli na svom terenu, u susretu sa novajlijom u ligi, ekipom Proletera iz Pečenoga. Đorđe Komatina je pogotkom u ranoj fazi utakmice nagovestio trijumf Vodojaže, da bi početkom drugog poluvremena Bojan Spasojević udvostručio prednost domaćina.

Sve što su gosti iz Pečenoga uspeli da urade do kraja susreta, jeste počasni pogodak Stefana Stevanovića iz kaznenog udarca u 86. minutu.

Jedan od interesantnijih susreta prvog kola bio je onaj između finaliste Kupa FSGKG Budućnosti iz Resnika i nesuđenog srpskoligaša Šumadije 1903. Utakmica je okončana nerešenim rezultatom 1:1, a oba gola pala su u prvom poluvremenu. Strelac za domaćina iz Resnika bio je Dragan Stefanović, dok je jedini gol za Šumadiju 1903 postigao iskusni Ljubo Nenadić.

Zanimljivo je bilo i u Korićanima, gde je istoimeni domaćin ugostio ekipu Mokre Gore. Loše je krenulo po domaće, budući da su gosti poveli sa 1:0, na šta se nadovezalo i isključenje Filipa Aleksića. Ipak, i sa igračem manje na terenu fudbaleri Korićana su uspeli da dođu izjednačenja pogotkom Bojana Matića, ali su gosti sa dva gola u sudijskoj nadoknadi vremena uspeli da slome otpor hrabrog domaćina – 1:3.

Debitant u zonaškom rangu takmičenja Borac iz Drenovca doživeo je debakl na premijeri, na gostovanju ekipi Radnika u Ušću – 0:4.

Naredno kolo obeležiće međusobni dueli kragujevačkih predstavnika u ovom rangu takmičenja. Budućnost će na svom igralištu u Resniku biti domaćin Korićanima, dok će Šumadija 1903 na Bubnju ugostiti Borac iz Drenovca. Fudbaleri Vodojaže odlaze put Podunavaca, na noge ekipi zvučnog imena – Real.

Šumadija 1903 3 : 1 Radnik
Vodojaža 3 : 2 Borac
OFK Ras 3 : 0 Proleter
Omladinac 2 : 1 Real
Novi Pazar 1928 2 : 1 Polet
Korićani 3 : 1 Goč
Budućnost 4 : 3 Mokra Gora