Poluvrijeme: Goleada u duelu Intera i Sevilje 2:2 VIDEO

Fudbaleri Intera i Sevilje igraju u Kelnu finale Lige Evrope, a već nakon 45. minuta rezultat je 1:1.

Utakmica je počela kako je svaki ljubitelj fudbala samo mogao poželjeti. Lukaku je u četvrtom minutu krenuo u kontru, Dijego Karlos ga nije mogao drugačije zaustaviti nego faulom i sviran je penal. Belgijanac je uzeo loptu i matirao protivničkog golmana za 1:0.

Španci nisu dugo čekali da se vrate u igru, pošto je Navas pronašao u šesnaestercu De Jonga, a ovaj u 12. minutu zatresao mrežu za 1:1.

Ubrzo je Okampos zaprijetio, no Handanović je bio na mjestu, a već par minuta kasnije fudbleri Intera su tražili igranje rukom i penal, no sudija Makeile je odlučio nije bilo namjere i utakmica je nastavljena.  Nakon što je utakmica ušla u mirniju fazu, Banega je sjajno ubacio iz slobodnog udarca, a De Jong je bio najviši u skoku i donio vođstvo svom timu od 2:1 u 33. minutu.

Već u sledećem napadu na isti način Brozović je pronašao Godina, koji u svom stilu pogađa za 2:2. Pred sami odlazak na pauzu Okampos je šutirao glavom sa 11 metara, no Handanović je sjajno reagovao.