OFK Kosanica osvojila bod kod kuće

U Prvom kolu Zone "Jug" OFK Kosanica i Jedinstvo iz Bošnjaca kod Lebana odigrali su u Kuršumliji nerešeno 1:1 (0:1). Gosti su poveli golom Mitrovića u 27. minutu a izjednačio je Petrović iz penala u 73. minutu.

Do pogotka za goste OFK Kosanica je bila mnogo bolji rival. U 27. minutu golman Spalović je igrao rukom van kaznenog prostora i dobio crveni karton. Iz slobodnog udarca gosti su pogodili prečku a odbijenu loptu Mitrović je sa tri metra sproveo u gol.

Iako sa igračem manje Kosanica je u drugom delu imala više loptu u posedu a gosti su se orijentisali na kontre. Rezultat je izjednačen posle opravdano dosuđenog jedanaesterca. Svi akteri današnje utakmice složili su se da je teren u Kuršumliji odličan. Šef stručnog štaba Kosanice Miroslav Aleksić kaže da odavno teren nije bio ovako dobar pa igrači imaju idealne uslove za igru. Osim što je ravan, trava je uredno pokošena i dobro je obeležen.