Čukarički bolji od Rada, dva gola i asistencija Docića

Čukarički bolji od Rada, dva gola i asistencija Docića-MarkoDocić,MarkoŠarić-

Čukarički je ostvario sedmu uzastopnu prvenstvenu pobedu protiv Rada. Bili su Brđani ubedljivi na svom stadionu, baš kao protiv Inđije, slavili su i u malom gradskom derbiju slavili su sa 3:0. Seriju je otvorio Šarić u trećem minutu, potom je Docić sa dva brza gola, iz slobodnog udarca u šestom i jedanaesterca u devetom minutu rešio sve dileme. Do kraja, mreže se nisu tresle.

Trener Čukaričkog Aleksandar Veselinović je meč protiv Rada počeo sa Markom Šarićem na mestu špica, dok je za razliku od prethodna dva duela na mestu štopera Puškarića odmenio Ostojić. Već u trećem minutu Čukarički je poveo. Kapiten Docić je poslao loptu u srce šesnaesterca, ona se odbila od jednog odbrambenog igrača gostiju, a Marko Šarić je to fantastično ispratio i savladao Markovića.

Tri minuta kasnije Brđani su duplirali prednost. Slobodan udarac sa desne strane izveo je Docić, bio je to oštar centaršut, na putu do gola niko nije dirao loptu, te je ona odsela u drugom uglu Radove mreže – 2:0. Već u devetom minutu belo-crni su imali tri gola prednosti. Bila je to odlična akcija Birmančevića, kojeg je u protivničkom šesnaestercu oborio igrač Rada. Siguran realizator najstrože kazne bio je Docić – 3:0.

Uspostavio je potom Rad kakvu-takvu ravnotežu, ali bez konkretnih prilika pred golom Petrovića. Na drugoj strani, Čukarički je mogao i do četvrtog kola, posle akcije u 33. minutu. Raspoloženi Docić je maestralnim pasom proigrao Kajevića, koji je centrirao sa desne strane, a volej je na 15 metara zahvatio Birmančević, pogodio je stativu. Dva minuta posle toga prvi ozbiljniji pokušaj Građevinara, Živković je šutirao iskosa sa desne strane pored gola belo-crnih.

U 40. minutu još jedan dobar pokušaj domaćih, sa 18 metara šutirao je Stevanović, malo je nedostajalo da Eze klizećim startom ubaci loptu u tada već praznu mrežu Rada. samo minut kasnije probao je i Šarić, iskosa sa leve strane, gotovo sa ivice šesnaesterca šutirao je vrlo dobro iz teške pozicije, Marković je uspeo da odbrani.

Gosti sa Banjice u u prvih pet minuta nastavka imali tri vrlo dobre prilike. Najpre je Kovačević iz slobodnog udarca sjajno šutirao sa 20-tak metara, ali je Petrović još lepšom paradom odbranio. Odmah potom, posle ubacivanja iz konera, usamljeni Dobrijević je na drugoj stativi bio za malo neprecizan. U 50. minutu pokušao je i Živković, ali je i tada lopta otišla pored gola.

Prvu šansu u drugom poluvremenu za Čukarički imao je Savić, šutirao je sa 18 metara, ali je Marković uspeo krajnjim naporom da izbije loptu u korner. Nije to pokolebalo Građevinare, pa su u 64. minutu imali odličnu priliku, rezervista Zogović je sa 17 metara pogodio stativu.

Posle dužeg vremena i domaći su imali priliku u 73. minutu Birmančević je lepo dodao loptu do Rakonjca, koji je ušao u šesnaesterac i šutirao, ali pored Markovićevog gola. Šest minuta kasnije vrlo dobra šansa za goste, Busnić je natrčao na jednu odbijenu loptu, šutirao je sa 17 metara, izblokiran je, lopta je prohujala pored leve stative Petrovićevog gola.

U 83. minutu lepa akcija Brđana, Lukić se oslobodio čuvara i dodao do Đorđevića, koji je šutirao sa 20 metara, ali je Marković bio na oprezu. Minut kasnije ponovo prilika za domaće, Birmančević je lepo sačekao debitanta Tošića, koji je ušao u šesnaestreac i dodao do Lukića, najmlađi igrač na terenu je šutirao, ali je u njegov udarac izblokirao igrač Rada.

Čukarički – Rad 3:0 (3:0)

Strelci: 1:0 – Šarić u 3, 2:0 – Docić u 6, 3:0 – Docić u 9. minutu. Stadion na Banovom brdu. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Danilo Grujić. Pomoćnici: Miroljub Petković i Stefan Vojnić. Žuti kartoni: Birmančević (Čukarički), Đorić (Rad).

ČUKARIČKI: Petrović, Docić, Stevanović (od 46. Veličković), Šarić (od 55. Rakonjac), Kamenović (od 66. Tošić), Kajević (od 46. Đorđević), Savić, Ostojić, Šapić, Birmančević, Eze (od 81. Lukić).

RAD: Marković, Đorić (od 46. Stojanović), Dobrijević, Damnjanović (od 84. Dedijer), Jovanović, Bašanović, Grubišić (od 60. Kovačević), Busnić, Trifunović (od 22. Živković), Ilić (od 46. Zogović), Trninić.

Radnički (N) 2 : 1 Novi Pazar
Mačva 0 : 3 Crvena zvezda
Spartak ŽK 4 : 1 Metalac
Proleter 1 : 1 OFK Bačka
TSC 5 : 1 Zlatibor
Čukarički 3 : 0 Rad