Novi poraz omladinaca Radničkog 1923

Na prvom gostovanju u Omladinskoj ligi Srbije ove sezone, omladinci Radničkog 1923 su u jednoj otvorenoj i efikasnoj utakmici poraženi od beogradskog IMT-a, rezultatom 2:5 (1:3). Domaćin je do početne prednosti stigao u 21. minutu preko Srđana Slavkovića, da bi u 35. minutu Uroš Jemović duplirao vođstvo beogradskog tima.

Samo dva minuta kasnije novajlija Đorđe Dimić vraća nadu Kragujevčanima, koja je kratko trajala, budući da je već u 39. minutu bilo 3:1 za ekipu IMT-a, nakon što je Miloš Milošević zatresao mrežu svog tima.

Tek što je krenulo drugo poluvreme, domaćin stiže i do četvrtog pogotka. Strelac je ponovo bio Jemović.

Uprkos značajnom deficitu od tri gola, „đavolčići“ nisu pomišljali da se predaju. Ulazak svežih igrača sa klupe dao je novi impuls igri Kragujevčana, što je rezultovalo pogotkom Marka Janićijevića u 75. minutu i smanjenjem zaostatka – 4:2.

Iako je stručni štab Radničkog 1923 u finišu utakmice sve karte bacio na napad, više se nije moglo. Beograđani su u sudijskoj nadoknadi vremena stigli i do petog pogotka, čime je ova prilično efikasna fudbalska predstava dobila svoj konačan epilog.

Posle dva startna poraza, “đavolčići” će već u sredu pokušati da na svom terenu dođu do prvih bodova, i to u susretu sa vršnjacima iz lučanske Mladosti.

IMT - RADNIČKI 1923 5:2 (3:1)

Stadion:
FK IMT. Sudija: Pavle Tomić (Beograd). Strelci: Slavković u 21, Jemović u 35. i 46, Milošević (autogol) u 39. i Pavlović u 90. minutu za IMT, a Dimić u 37. i Janićijević u 75. za Radnički 1923. Žuti kartoni: Arsenijević (Radnički 1923).

IMT: Marković, Mihajlović, Đuković, Janićijević, Slavković (od 59. Gukić), Radojičić (od 46. Petrović-Romo), Šabanović, (od 60. Nenadović), Daničić, Jemović, Lučić (od 57. Pavlović), Đuričković (od 75. Nikolić).

RADNIČKI 1923: Spasojević, Dimić (od 70. Pavlović), Milošević, Lepović, Lakićević, Arsenijević (od 60. Milojević), Dimitrijević, Gvozdenović (od 73. N. Radosavljević), Vasić (od 58. Janićijević), Đorđević (od 46. Jovanović), M. Radosavljević.

Radnički (NB) 0 : 1 TSC
RFK Novi Sad 1921 0 : 0 Napredak
Internacional 0 : 2 Brodarac
Trayal 1 : 1 OFK Beograd
Voždovac 1 : 3 Partizan
Rad 0 : 2 Vojvodina