Voždovac trijumfovao u Inđiji

U 6. minutu igrač Voždovca na pozajmici u Inđiji Stefan Purtić je uputio udarac sa oko 16 metara iskosa ali je golman Ilić lako “pokupio” tu loptu. Nekoliko minuta kasnije pokušao je Milijan Ilić udarcem iz daljine da ugrozi gol Voždovca, ali bio  je to slab udarac. U 17. minutu Purtić opet pokušava sa distance, ovoga puta iz slobodnog udarca, ali šalje loptu iznad gola Voždovca

Posle terenske inicijative domaćina prva ozbiljnija prilika na meču za Voždovac na sredini prvog poluvremena. Probio je po desnoj strani Milosavljević i uputio oštar šut po zemlji, ali Preković dobro reaguje. Zmajevi su nakon prve ozbiljne prilike preuzeli inicijativu koju su uspeli da krunišu pogotkom u 25. minutu. Miloš Stojčev je majstorski plasirao loptu sa ivice šesnaesterca i pogodio rašlje gola Inđije!

Novu priliku na meču Zmajevi su imali preko Cvetićanina koga je Živković izbacio u prazan prostor, a on sebi stvorio priliku da uputi udarac sa distance, ali nažalost golman Preković bio je na mestu. Prvo poluvreme je obilovalo sa ne mnogo izglednih šansi, ali je Voždovac uz majstoriju Stojčeva uspeo da stvori prednost.

U 51. minutu sjajna prilika za Voždovac. Cvetićanin je sjajno probio i stuštio se u šesnaesterac Inđije gde je ostavio povratnu loptu ali Stojčev kasni na petercu!  Par minuta kasnije pokušao je Dimitrov odličnim udarcem, ali golman Ilić se ističe još boljom odbranom.  U 57. minutu usledila je dvostruka izmena u timu Voždovca. Ulaze Stoisavljević i Janković umesto Stojčeva i Cvetićanina. Trener gostiju je još jedna izmena napravio u 65. minutu, umesto Vujnovića na terenu je Pantović.

Najbolju priliku za izjednačenje Inđija je propustila u 67. minutu, Ilić  je još jednom maestralno interveniše i čuva svoj gol! Aleksić je pokušao, ali nije našao prolaz pored Ilića.

U 74. minutu se istakao sada golman Inđije Preković! Pantović je izašao sam pred golmana domaćih ali nije uspeo da ga savlada iz izgledne prilike! U 77. minutu Nišić pogađa prečku sa distance, lopta se odbija do Stoisavljevića koji je sprovodi u mrežu, ali pomoćni sudija je signalizirao ofsajd. I dalje ostaje 0:1 za Voždovac. U 87. još jedna izmena u timu Voždovca. Na teren ulazi Nikola Stanković koji je danas debitovao za Zmajeve, van terena ide Ivan Milosavljević.

Voždovac je pobedio na jako teškom terenu u Inđiji i osvojio prva tri boda u novoj sezoni! Utakmica koja nije obilovala prilikama i lepim potezima, ali ništa se drugo nije ni očekivalo po raskvašenom terenu u Inđiji i po današnjim vremenskim prilikama. Pamtiće se majstorija Miloša Stojčeva koji je postigao prelep pogodak koji će sigurno istaći kandidaturu za gol kola!

Novi Pazar 3 : 2 Partizan
Javor Matis 3 : 0 Napredak
Radnik 2 : 3 Mladost (L)
Inđija 0 : 1 Voždovac
Vojvodina 2 : 2 Čukarički
Rad 1 : 3 TSC
Zlatibor 0 : 2 Proleter
OFK Bačka 1 : 3 Spartak ŽK