Novi zonaš iz Požege, Ariljska rampa pružila dostojan otpor srpskoligašu iz Užica

FK Ariljska rampa novi član Zapadno-moravske zone u drugoj kontrolnoj utakmici odmerila je snage sa novim srpskoligašem i bivšim superligašem GFK Slobodom iz Užica.

U utakmici koja je ličila na pravu prvenstvenu, sa puno trčanja i borbe, srpskoligaš iz Užica je zasluženo pobedio iako je domaća ekipa pružila iznenađujući dobar otpor. Gosti su poveli već u 5. minutu na asistenciju Stamenića koji je prošao po desnoj strani, Stanimirović postiže gol za rano vođstvo gostujuće ekipe. GFK Sloboda u 38. minutu povećava prednost na pas Filipovića, Stamenić postiže gol glavom za 0-2 što je bio rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu novi zonaš iz Požege u 65. minutu preko Luke Terzića smanjuje rezultat na 1-2. Radost domaće ekipe je bila kratkog daha. Tri minuta kasnije odlični Stamenić postiže i drugi gol, čime stavlja tačku na ovu utakmicu za konačnih 1-3. Na kraju, obe ekipe moraju biti zadovoljne. Domaća ekipa prikazanom igrom je dala do znanja da u Požezi neće niko lako doći do bodova, dok gosti pobedom nastavljaju pripreme za borbu za vrh tabele Srpske lige Zapad.

Zlatar 5 : 0 FAP
GFK Sloboda 1 : 0 Polet (T)
Polimlje 1 : 0 Crnokosa
Polet (Lj) 3 : 2 Sloboda (Č)
Sloga (S) 2 : 0 Lunjevica
Sloga (BB) 4 : 1 Jasen
Prijevor 0 : 1 Jedinstvo Putevi
Sevojno 0 : 1 Budućnost