MFL Kraljevo: Magnohrom - ND 2011 2:4

Prava je šteta što veći broj ljubitelja fudbala nije prisustvovao subotnjoj utakmici u Pic-mali. Jer, ono što je prikazano ni malo nije ličilo na utakmicu predzadnjeg ranga. Gosti iz N. Pazara sa renomeom lidera na tabeli i 100% učinkom u dosadašnjem toku prvenstva, a domaći, iako plasirani u sredini tabele, sa renomeom čvrste ekipe koja zna da igra. Odlično pripremljen teren u mnogome je doprineo da igra bude na visokom nivou. Od prvog sudijskog zvižduka krenuli su napadi obe ekipe, a jedan od svojih prvih napada gosti su iskoristili preko Šaljića u 5. minutu. To je uzdrmalo domaće, nekoliko neuspešnih pokušaja da se izjednači, sve do završnice poluvremena kada, najpre, Šćepović odličnim šutem iz kolena izjednačuje (minut 35. ), a zatim gol postiže Aleksa Janić u 45. minutu izbacivši jednim potezom iz igre Nicevića (najslabiju kariku pazarske ekipe na današnjoj utakmici) i neodbranjivim šutem dovodi "crvene đavole" u vođstvo. Činilo se tada da će domaći uspeti da odole lideru. U poluvremenu trener gostiju u igru uvodi Sejdovića, što je, ispostavilo se, bio ključni momenat utakmice. U 65. minutu evro-gol iz slobodnjaka sa 20-ak metara postiže Bejtović, Sejdović u 75. dovodi goste u vođstvo od 3: 2, a isti igrač u 85. minutu postavlja konačan rezultat. Na taj način, kako rekoše igrači ND-a, zaradili su lepe premije koje se kreću od 50-100 evra, što je ono što pravi razliku između te i ostalih ekipa ove lige. Sve u svemu, iako je poražena, domaća ekipa se nije obrukala, šezdesetak minuta je bila ravnaprovan rival, u pojedinim momentima čak i bolji. Da su Kraljevčani imali malo više "danfa", drugačiji bi i konačan rezultat bio. U narednom kolu Picmalci gostuju ekipi Mladosti, pa je to prava prilika da, ako ponove ovakvu igru, osvoje važne bodove.

Igralište: Stari aerodrom; Gledalaca: 100; Delegat: T. Mijailović; Sudija: V. Markićević; Pomoćnici: M. Ribać i M. Jovanović; Strelci: Šćepović u 32. i Aleksić u 45. (Magnohrom), Šaljić u 5. Bejtović u 65. i Sejdović u 75. i 85. minutu; Žuti kartoni: Baščarević i Debeljak (Magnohrom);Jaman, Jusufović, Biševac i Stupljanin (ND 2011).

MAGNOHROM: Gvozdenović A. , Baščarević, Petrović, Jeremić, Krstić, Đokić, Dukić (Aleksandrović), Gvozdenović N. (Mitić), Janić, Filipović, Šćepović (Debeljak).
ND 2011: Biševac, Nicević, Jusufović, Omerović, Arifović (Sejdović), Karišik, Stupljanin, Bejtović, Šaljić (Hajrović), Jaman, Gusinac (Vatić).

Čibukovac 2 : 2 Tavnik
Zvezda 4 : 1 Napredak
Morava 3 : 3 Magnohrom
Vrnjci 7 : 1 Mlada krila
Šumadija 2 : 4 ND 2011
Žiča 3 : 0 Mladost