Kraljevske Krune savladale Ratnike sa Morave

Kraljevačke Krune su trijumfovale na teškom gostovanju u Čačku. Posle veoma neizvesne borbe na terenu, domaći tim Anđeoskih ratnika je savladan rezultatom 26:33. Pred oko 200 gledalaca odigrana je utakmica 3. kola Sportklub super lige Srbije između timova američkog fudbala iz Čačka i Kraljeva. U prvom delu utakmice inicijativu su imali gosti, koji su uspešno vođenim akcijama, što pasovima, što trčanjem, osvajali iznova i iznova jarde i postizali poene. čačanski ratnici u prvom delu utakmice nisu imali adekvatan odgovor na napad Kruna, a i napad domaćih nije

funkcionisao najbolje. na poluvremenu gosti su otišli sa značajnom razlikom od 21 poen, na odmor. Međutim već na samom početku dugog pouvremena, vraćanjem kikreturna za tačdaun, Čačani su pokazali da se ne predaju tako lako i da će se boriti do poslednjeg minuta susreta. Isto tako na početku drugog dela utakmice Kraljevčani su imali peh da im se povredi jedan od najboljih defanzivaca Marko Topličević, koji je sve do kraja utakmice bio zadržan u bolnici. Čačani su se u nastavku utakmice, sa mnogo boljom igrom približili Krunama na samo poen razlike, 26:27. Ostalo je nekih sedam minuta do kraja susreta, kada su treneri Kruna sa mudro raznovrsnim akcijama uspeli da odrade dobar "time management", trošeći više od pet minuta kroz jedan drajv napada. Pred kraj utakmice se odvijala prava drama na terenu, Krunama je poništen jedan TD zbog holdinga, a Čačanima je isto tako poništen jedan TD zbog nelegalne formacije. Ali je RB/DB Kruna na kraju stavio tačku na ovaj susret, prvo postigavši u napadau još jedan od niza tačdaunova, a zatim i u odbrani presekavši pas Čačana. Pa je tako ovaj susretnapad gostiju priveo kraju. Kraljevčani su ovom pobedom podigli samopouzdanje i nivo igre pred susret sa pančevačkim Panterima, koji će se odigrati 22. aprila na stadionu pored Ibra, a Čačani imaju dve nedelje pauze do susreta u prestonici sa aktuelnim prvakom, beogradskim Vukovima. Nedelja 22. april 2012., Kick Off: 14 h, Teren: "BIP" Čačak, Gledalaca: oko 300 Čačak Angel Wariorrs - Kraljevo Royal Crowns 26:33 (poluvreme 6:27, po četrvtinama 6:14, 0:13, 14:0, 6:6) Kretanje rezultata: 0:7 Strahinja Stepović trčanje 5 jardi, uspešan PAT, isti igrač. 0:14 Strahinja Stepović trčanje 15 jardi, uspešan PAT, isti igrač. 6:14 Milorad Živković hvatanje 40 jardi, neuspešan PAT. 6:20 Džošua Henri trčanje 10 jardi, neuspešan PAT. 6:27 Džošua Henri trčanje 15 jardi, uspešan PAT Strahinje Stepovića. 14:27 Mihailo Josović vraćanje kikofa za 90 jardi, uspešan PAT za 2. 20:27 Milorad Živković hvatanje 60 jardi, neuspešan PAT. 26:27 Milorad Živković hvatanje 55 jardi, neuspešan PAT. 26:33 Džošua Henri trčanje 4 jardi, neuspešan PAT.