Budućnost se kockala posle +24, ali je preživela rafalnu paljbu Mornara u nastavku

Crnogorski derbi pripao je Budućnosti Voli – “plavi” su pred svojim navijačima savladali Mornar 93:88 i matematički osigurali drugo mjesto pred plej of i u posljednja dva kola čekaće eventualni kiks Partizana, kako bi sa pol pozicije dočekali doigravanje.

Sa druge strane, Mornar će i pored poraza imati šansu da u posljednja dva kola pobjedama nad Mega Bemaxom i Krkom osvoji četvrto mjesto i plasira se u polufinale, ukoliko Primorska izgubi jednu utakmicu do kraja sezone, ili Cedevita Olimpija dobije oba meča.

Budućnost Voli sjajno je započela utakmicu, briljirala tokom 20 minuta i kao epilog takve igre, uz prilično smušen nastup Barana bila je prednost od 24 poena, 49:25.

Međutim, uspjeli su Barani da se razigraju u trećoj četvrtini. Tri trojke vezao je Voler, pogađali su spolja i Pulen, Markota, pa je pred posljednji period ekipa Mihaila Pavićevića smanjila na 60:53.

Najbliži Budućnosti vicešampioni Crne Gore bili su kod rezultata 77:74, šest minuta prije kraja, ali je podgorički tim odgovorio preko dvije trojke Kilpatrika i dobrim rješenjima u napadu Kobsa i Martina.

Ni 12 pogođenih trojki u drugom poluvremenu nisu pomogle gostima da dođu do preokreta. Hasan Martin ubacio je 21, Džastin Kobs 20, a Šon Kilpatrik 16. Po 16 poena sa druge strane Nidama i Volera. Budućnost Voli u sljedećem kolu gostuje Cedevita Olimpiji, dok Mornar čeka Krku.