Neka Cedevita Olimpija bude prekretnica sezone

Crvena zvezda – Cedevita-Olimpija 88:73 (28:11, 18:17, 18:20, 22:25)

U večerašnjoj utakmici, na teren dvorane „Aleksandar Nikolić“ istrčala je ekipa Crvene zvezde kakvu navijači nisu videli još od Bajerna. Zvezda je od samog starta utakmice pokazala da će se samo ona pitati za ishod utakmice koja je bila „biti il ne biti“ u borbi za mesto u plej-ofu. Jednostavno, naši košarkaši su bili silno motivisani da pokažu da je izdanje od petka u Vitoriji, a i još neka pre toga, bilo samo loš period sezone.

Beron je na početku pogodio dve trojke za početno vođstvo od 6:0. Potom se na njegove poene nadovezao Jagodić-Kuridža te je Zvezda veoma brzo povela 8:0 i dala sebi odličan šlagvort za jednu dobru i kvalitetnu utakmicu. Jagodić-Kuridža je bio silno motivisan pa je ekipi svog dojučerašnjeg trenera Golemca ubacio svih šest šuteva koje je uputio ka košu, za ukupno 13 poena.

U igri Zvezde je sve savršeno funkcionisalo. Naši košarkaši su pravovremeno rotirali u odbrani zatvarajući retke pukotine koje su nastajale tokom napada ljubljanske ekipe, igrali su agresivno na lopti, dobro zatvrali reket i štitili obruč. Ofanziva je još bolje funkcionisala. Osim sjajnog Kuridže, doprinos igri Crvene zvezde davao je i debitant Lukas, koji je zabeležio 2 asistencije, Gist je većinu svojih minuta u prvom poluvremenu proveo na poziciji 5, protok lopte je bio veoma dobar, igrači su lako dolazili do otvorenih šuteva i da su bili malo precizniji prednsot bi bila još ubedljivija. Ovako, na poluvreme se otišlo rezultatom 46:28.

U drugom delu utakmice ritam igre je znatno opao, ali je Zvezda održavala uglavnom lako dvocifrenu prednost. Početkom četvrte četvrtine Cedevita-Olimpija je dodatno utegla odbranu, zaigrala agresivnije pa je iskoristila nešto opušteniju igru naših košarkaša da preko Hopsona, Artisa i Blažića učini utakmicu zanimljivijom, posebno kada je Artis vezao dve trojke i smanjio razliku na -9. Ipak, Zvezda je poenima Štimca i trojkom Lazića odbila taj mini napad protivnika i utakmicu privela lagano kraju.

Crvena zvezda je ovom pobedom skoro sigurno obezbedila učešće u plej-ofu, a valja napomenuti da je uspela da savlada večerašnjeg protivnika većom razlikom, s obzirom da je Olimpija slavila u Ljubljani sa 11 poena razlike.

U preostala dva kola regularnog dela lige naši košarkaši najpre gostuju ekipi FMP-a u Železniku a potom dočekuju Zadar.

Beograd – Dvorana: Aleksandar Nikolić. Gledalaca: 4.857. Sudije: Ilija Belošević, Tomislav Hordov, Mario Majkić.

CRVENA ZVEZDA: Panter 14, Braun 9, Perperoglu 3, Davidovac, Lazić 8, Beron 14, Gist 7, Lukas 2, Jagodić-Kuridža 18, Dženkins, Odžo 5, Štimac 8. Trener: Dragan Šakota.

CEDEVITA OLIMPIJA: Krušlin 10, Krampelj, Hopkins 18, Artis 10, Vujačić, Murić, Mulalić, Miler-Mekintajer 8, Blažič 13, Stipanović 6, Bratož, Cirbes 8. Trener: Jurica Golemac.