(Ne)zadovoljni i jedni i drugi

Podela plena kraj Tise: Srđan Golub u akciji - foto: V. Jankov

Podela plena kraj Tise, a moglo je da bude i drugačije. Gosti su imali predost od dva gola (3:1) i bili na putu da se revanširaju za jesenji poraz pred svojim navijačima, a domaći su u samom finišu propustili priliku da stignu do pobede. Imajući sve to u vidu, i jedni i drugi su kažnjeni i zakinuti za dva boda.

Mada je lopta bila više u posedu momaka sa Tise, igrali su isuviše sporo, što je odgovaralo gostima sa viškom kilograma i samo sedmoricom igrača na terenu. Poziciona igra na desetak metara od svog gola i brze nontre omogućile su im vođstva. Prvo je Simeunović u petom minutu prošao po levoj strani i opalio po lopti koja se zarila u suprotne raklje. Izjednačio je Arvaji iz slobodnog udarca uz pomoć nekog igrača gostiju. U samom finišu prvog poluvremena Bečejci su imali kolosalnu priliku da iz kaznenog udaca sa deset metara dođu u vođstvo, ali je šut Arvajia odbranio Nemanja Janićijević.

U nastavku ista slika. Umesto da ubrzaju igru i umore goste, domaći su poput leptira kružili s loptom, a kad bi šutirali, isprečio bi se čuvar mreže rivala. Kaličanin je istrčao kontru i snažnim šutem doveo u 27. minutu svoj tim u novo vođstvo, a dva minuta kasnije je golman Janićijević bzo izbacio loptu do sredine terena Simeunoviću, golman Bečejaca Lazović je istrčao, ali je lopta ostala u posedu Simeunovića i usledila je lakaegzekucija za 1:3. Uspeo je Stanić u 31. minutu snažnim šutem da nađe lopti put u mrežu, a poslednja četiri minuta je golman Lazović sve vreme bio na poziciji levog bočnog igrača. Upravo njegova asistencija do Arvajia donela je 52 sekunde pre kraja izjednačenje na 3:3. Bodreni navijačima sa tribina, domaći su tek tada zaigrali konkretnije. Na 27 sekundi do kraja Arđeljan je proigrao Arvajia, ali je on sa par metara šutirao preko gola. Na osam sekundi pre zvuka sirene Stanić je šutirao i uzdrmao prečku, pa su teren napustili nezadovoljni i jedni i drugi.

Bečej 2003 – Sopot    3:3  (1:1)

Bečej: Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 150. Sudije: Nikola Aleksić (Beograd) i Bane Papišta (Sremska Mitrovica) po 8. Strelci: 0:1 Simeunović u 5, 1:1 Arvaji u 13, 1:2 Kaličanin u27, 1:3 Simeun5ović u 29, 2:3 Stanić u 31, 3:3 Arvaji u 40. minutu. Žuti kartoni: Stanić (Bečej 2003), Jocić, Kaličanin (Sopot). Nagomilavanje prekšaja: Bečej 2003  6 (5+1), Sopot 8 (6+2). Igrač utakmice: Nemanja Janićijević (Sopot).

Bečej 2003: LAZOVIĆ (11 odbrana) 7,5, GOLUB 6,5, KORAĆ 6,5 BODONJI 7, STANIĆ 7,5, Ilčešin 6, Arđeljan 6,5, Kobiljski 6,Vadaski -, Sekulić 6,5, Arvaji 7,5.

Sopot: N. Janićijević (19 odbrana) 9, M. Janićijević 7, Đurić 7, Jocić 6,5, Simeunović 7,5, Kaličanin 7, Radovanović 6,5, Teofilović -.

Bečej 3 : 3 Sopot
Banjica 8 : 2 Smederevo
Ivanjica 5 : 1 Metalac Kolorado
Radnički 2010 2 : 7 Zufo
SAS 7 : 4 Tisa
RB 2 : 3 Konjarnik