Vojvođanski derbi prvoligaškog A karavana pripao Bečejcima

Momenat sa vojvođanskog prvoligaškog derbija kraj Tise - foto: V. Jankov

Vojvođanski derbi prvoligaškog A karavana završio se, prema očekivanju, pobedom Bečejaca, ali su Subotičani pružili žestok otpor u prvom poluvremenu (5:5). Preostale dve četvrtine domaći vaterpolisti su rešili u svoju korist identičnim rezultatom 4:1 i na kraju zasluženo slavili sa 13:7.

Presudila je treća četvrtina, koju se golovima otvorili „naslednici“, treća generacija bečejske vaterpolo loze Krstonošić i Mesaroš, Nikola i Viktor, a začinio je sa sedam odbrana, odukupno 15, Rus Aleksandar Murišov. Ovom trilingu valja dodati i Nebojšu Velimirova, koji je izvrsno igrao tokom cele utakmice u fazi odbrane i sa tri efektna gola dao ogroman doprinos pobedi.

Subotičani su u prvom poluvremenu uspeli da pariraju domaćinu, jer su zatvorili prilaze iskusnom Korovljevu i Čaviću, mada su postigli po gol. Međutim, u drugom poluvremenu, izuzev već apostrodiranih odbrana Murišova, raspucala je bečejska mlađarija i sa osam golova postavila stvari na svoje mesto.

- Znao sam da smo kvalitetnija ekipa, ali sam se plašio više nas nego rivala. Jer, na treninzima tokom priprema imali smo po šest, sedam, najviše devet, igrača, odigrali samo jednu proveru i nisam bio siguran šta mi možemo da pružimo u vodi. Ispalo je dobro. Sada se okrećemo narednom rivalu, tačnije gostovanju Beogradu, i ako tu pobedimo osnovni cilj vezan za opstanak ćemo obezbediti, jasan je trener Bečejaca Goran Krstonošić.

Bečej – Spartak Prozivka   13:7  (1:2, 4:3, 4:1, 4:1)

Bečej: Plivalište zatvorenog bazena OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 400. Sudije: Pavle Kiš i Vukašin Nišavić (obojica iz Novog Sada). Igrač više: Bečej 11(5), Spartak Prozivka 12(2). Peterci: Bečej 1(1), Spartak Prozivka 1(0).

Bečej: Murišov (15 odbrana, jedan peterac), Vuković, Čavić 1(1), Krstonošić 5, Perić 1, Mesaroš 2, Pantić, Velimirov 3, Kovačev, Šašin, Jović, Korovljev 1, Bušić.

Spartak Prozivka: Ćalasan (5 odbrana), Čabrilo 2, Č. Varkulja, Gligorovski, V. Varkulja 2, Gavrilović, Ivošević 1, Jarić, Kanatar, Klinovski, Stojanović 2, Dmitrašljević, Todić, Lugonja.