Borac remizirao sa Rusima

Fudbaleri Borca imali su uspješnu prvu provjeru u Antaliji. Banjalučani su remizirali 2:2 protiv člana ruske Super lige ekipe Orenburga i prikazanom igrom itekako može da bude zadovoljan trener Branislav Krunić.

Ruski tim je član Super lige i odlično je krenuo u prijateljskom duelu. Nakon ubacivanja u sedmoj minuti bila je gužva pred golom Borca, ali je na kraju siguran bio golman Jovan Kutić. Tri minuta kasnije Rikardo Alveš je dobro šutirao i poslao loptu pored gola.

Izuzetno opasan u prvom dijelu bio je napadač ruskog tima i povremeni reprezentativac Srbije Đorđe Despotović. On je u 16. minuti dobro šutirao nakon prodora Šahova, ali na sreću banjalučkog tima nije bio precizan.

Borac je poveo iz prve akcije. U 25. minuti Banjalučani su izigrali odbranu Orenburga. Akciju je započeo Ziljkić koji je uposlio Sašu Kajuta a on je petom proigrao Marka Mirić. Krilni igrač je  odlično pronašao na ovoj utakmici kapitena Borca koji je zatresao mrežu za vođstvo. Kajkut je na početku godine u odličnoj formi jer je i u prvoj provjeri dao dva gola Teleoptiku.

Ipak Rusi su svoju snagu pokazali u nastavku. Već u 30. minuti uslijedilo je izjednačenje.  Nakon ubacivanja najbolje se u kaznenom prostoru premijerligaša snašao Đorđe Desportović koji je glavom poslao loptu u mrežu.

Pet minuta kasnije Orenburg je stigao do preokreta. Ruski tim je izveo sjajan napad, probili su po desnoj strani odbrane banjalučkog tima i ubacili. Lopta je došla do Despotovića koji je iskoristio priliku i po drugi put pogodio mrežu nemoćnog Kutića.

U nastavku su prvi zaprijetili Banjalučani. Almedin Ziljkić je pokušao u 53.minuti ai se rezultat nije mijenjao. Dva minuta kasnije Kajkut je ubacio u kazneni prostor a odbrana Orenburga je poslala loptu u korner.

Ruski tim je u 60. minuti imao dobru akciju. Bilo je opasno pred golom Kukrike, koji je na poluvremenu zamijenio Jovana Kutića, a dva udarca su izblokirali defanzivci Borca.

Almedin Ziljkić nije uspio da kruniše dobru kontru Banjalučana u 74.minuti. Pobjegao je čuvarima i nije dobro zahvatio loptu. Ipak, bio je to nagovještaj izjednačenja. Upravo je Ziljkić izveo korner u 75.minuti kada je Borac došao do 2:2. Ziljkić je ubacio, Nemanja Janičić vratio loptu a na pravom mjestu bio je Srđan Vujaklija koji je donio izjednačenje.

Trener Branimir Krunić je na ovom meču na startu pružio šansu sljedećim igračima: Kutić, Dujaković, Ćosić, Janičić, Milutinović, Jovanović, Danilović, Crnov, Mirić, Ziljkić i Kajkut. U nastavku su šansu dobili Kukrika, Arsić, Galić, Čomor, Turanjanin, Volkov, Mijović, Čavić, Marković, Jakupović i Vujaklija.

Na ovom meču trener Branislav Krunić nije mogao da računa na četiri igrača. Van stroja su bili Stojan Vranješ i Aleksandar Radulović zbog lakših povreda, dok su zbog prehlade duel propustili Mladen Lučić i Dejan Bosančić. Naredni duel na pripremama Borac ima 2. februara protiv Vardara.

Radnik 5 : 1 Zvijezda 09
Željezničar 1 : 0 Tuzla Siti
Velež 2 : 1 Borac
Sarajevo 2 : 1 Mladost
Široki Brijeg 1 : 1 Zrinjski
Sloboda 2 : 1 Čelik