Spektakularan meč u Birmingemu: Devet pogodaka i pobjeda Lidsa za prvo mjesto

Lids Junajted savladao je Birmingem sa 5-4 u spektakularnom susretu na ''Sent Endruvsu'' u okviru 25. kola Čempionšipa.

Početak susreta nagoviještavao je laganu pobjedu Lidsa. Golovima Košte i Herisona, gosti su vodili 2-0 nakon 21.minute. Međutim, golom Belingema, domaći su se do odmra vratili u igru. U nastavku pravi vatromet.

Birmingem je došao do izjednačenja u 61. minuti a strijelac je bio Jutkievič. Luk Ejling donio je novo vodstvo Lidsu. U 83. minuti, Bela je pogodio za 3-3. Dalas u 86. minuti pogađa za novo vodstvo Lidsa. Kada je Jutkievič u nadoknadi pogodio za 4-4, djelovalo je da će domaći uzeti bod. Ipak, autogolom Herdinga u petoj minuti nadoknade, Lids dolazi do pobjede.

Lids je pobjedom preuzeo prvo mjesto jer je VBA izgubio na svom terenu od Midlzbroa. Tim Slavena Bilića izgubio je sa 2-0. Fulam je savladao kao domaćin Stouk sa 1-0 a ostali timovi iz vrha se nisu proslavili.

Sada Lids i VBA imaju po 51 bod dok Fulam ima 42 boda.