18.11.2019 V. Jankov

Bečej i Ivanjica podelili plen kraj Tise

Češće se igralo pred golom gostiju

Podela plena kraj Tise! Istina, i jedni i drugi mogu da žale za preostala dva boda, ali se čini da je, prema viđenom na parketu, ovako najpravednije. Kuriozitet čitavog aktuelnog drugoligaškog karavana je da do ovog 10. kola nijedna utakmica nije završena nerešeno, a onda dve i to identičnim rezultatom 2:2. Kraj Dunava u Smederevu i kraj Tise u Bečeju.

Gostisu došli do vođstva već u trećem minutu. Radonjić je snažno šutirao, golman domaćih Vadaski odbio, a Jovanović prihvatio loptu ismestioje iza njegovih leđa. Samo dva minuta su gostibili u prednosti, jer je Mandadžić poravnao rezultat preciznim šutem da desetak metara. Iako doodlaska na odmor nije bilo više golova, igralo se u brzom ritmu, bilo prilika, izvarednih golmanskih odbrana i umesto mreže uzdrmani su okviri gola.

U nastavku se ništa nije promenilo. Izuzev što su prvo domaći poveli iz najlepše akcije na utakmici. Dabižljević je u 27. minutu proigrao Goluba na desnom boku, ovaj poslao loptu pred gol, a Dražić natrčao kod druge stative i „zakucao“ je u suprotne raklje. Milovanović je u 33. minutu izjednačio, jer je odbijenu loptu posle šuta Jovanovića sproveo u mrežu.

Tempo nije popuštao do kraja i to je doprinelo da su sei jedni i drugi zamorili i opala im je koncentracija, pa i iz izglednih prilika nije bilo golova.

Bečej – Ivanjica   2:2   (1:1)

Bečej: Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 150.Sudije: Bojan Graovac (Ruma), Vladan Đermanović (Šabac) i Boris Papišta (Sremska Mitrovica). Strelci: 0:1 Jovanović u 3, 1:1 Mandadžić u 5, 2:1 Dražić u 27, 2:2 Milovanović u 33. minutu. Žuti karton: Vukašinović (Ivanjica). Nagomilavanje prekršaja: Bečej 5(2+3), Ivanjica 3 (2+1).

Bečej: VADASKI (20 odbrana) 8, DRAŽIĆ 7,5, ARĐELAN 7, GOLUB 7, VORGUČIN 7, Ćulum 7, Kobiljsi 6,5, Dabižljević 7, Arvai 6,5, Mandažić 7, Novakov -.

Ivanjica: LIŠANIN (11 odbrana) 7,5, MARIČIĆ 7, VUKAŠINOVIĆ 7, RADONJIĆ 7, JOVANOVIĆ 7, Jovanović 7, Milovaović 7, Mitrović 6.

Bečej 2 : 2 Ivanjica
Banjica 9 : 5 Radnički 2010
Sopot 3 : 6 SAS
Smederevo 4 : 4 RB
Metalac Kolorado 2 : 6 Konjarnik
Zufo 8 : 5 Tisa