Radnički bez bodova protiv gostiju iz Prigrevice

Fudbaleri Radničkog pred domaćom publikom u okviru 14. kola Srpske lige grupa “Vojvodina”  nisu uspeli da prekinu neugodnu tradiciju protiv gostiju iz Prigrevice i doživeli su još jedan poraz od ekipe “Bratsva 1946” rezultatom 0:1.

Mogli su crveno-crni već u 9. minutu meča do vođstva, ali je nakon šuta  Milivojeva sa sedam metara golman gostiju Borojević odlično intervenisao i spasao siguran pogodak. U 19. minutu nakon greške na sredini terena, Šveljo povlači loptu do ivice šesnaesterca, pronalazi Zorića koji loptu šalje tik pored stative golmana Radovića.

U drugom poluvremenu fudbaleri Radničkog imali su inicijativu, diktirali tempo, ali nisu uspeli ozbiljnije da priprete gostima iz Prigrevice. U 80. minutu nakon asistencije Stankovića, Zečević odlično prima loptu i šalje je iza leđa golmana Radovića za vođstvo od 0:1.  Poslednju šansu na meču imao je Jovanov u 44. minutu, kada je nakon odličnog skoka  glavom uputio  loptu ka golu gostiju, ali je  ona završila tik  iznad prečke Borojevića.

U sledećem kolu, 23. novembra,  fudbaleri Radničkog gostuju ekipi Kozare iz Banatskog Velikog Sela.

Radnički Zrenjanin: Radović, Milin, Grbić, Jovanov, Lalatović, Milivojev, Avdić, Lazić, Ćirić, Bićani, Savanović. Zamenici igrača: Ranđelović, Radosavljević, Lisičić, Kiš,Matić i Krmar.

Bratstvo 1946: Borojević, Bulatović, Matović, Vejnović, Vuković, Zečević, Miličković, Kozomora, Šveljo, Stanković, Zorić. Zamenici igrača: Čučković, Kovačević, Makar, Vuković i Pešević.

Omladinac 1 : 2 Dunav
Hajduk 1912 0 : 0 OFK Vršac
Bačka 1901 3 : 1 Vojvodina 1928
Radnički (SM) 1 : 0 Bečej 1918
Radnički 1912 3 : 4 Dinamo 1945
Borac 2 : 1 Kozara