Radnički protiv Omladinca ostvario četvrtu pobedu zaredom

Fudbaleri Radničkog na stadionu kraj “Skrobare”  protiv FK “Omladinac” iz Novih Banovaca  ostvarili su četvrtu pobedu zaredom u prvenstvu rezultatom 1:0. Crveno-crni imaju neverovatnu gol razliku od 10 postignutih i samo jednim primljenim golom u poslednje četiri utakmice i trenutno zauzimaju treće mesto u Srpskoj ligi grupa “Vojvodina”.

Prvu šansu na meču imao je Savanović u 10. minutu, kada je nakon centaršuta Ćirića sa 6 metara pogodio okvir gola gostiju, ali je golman Jagodić sigurno intervenisao. Zatim je u 18. minutu usledila prečka koju je zatresao Jovanov nakon odličnog skoka i udarca glavom. Gosti dolaze do šanse u 24. minutu preko Ležaića, koji sa 10 metara na sreću domaćina loptu šalje pored gola Radovića.

Nakon slobodnog udarca koji je izveo Lazić lopta stiže do Ćirića on je  prosleđuje Dučiću koji sa 6 metara na oduševljenje prisutne publike postiže gol za 1:0.

U drugom poluvremenu vodila se rovovska bitka i u 67. minutu Savanović nakon neopreznog starta dobija drugi žuti karton i napušta utakmicu. Nedugo zatim u 72. minutu Jovanov opet nakon kornera odlično skače i zahvata loptu glavom, ali igrač gostiju Ranđić  glavom loptu izbija sa gol linije i spašava siguran pogodak. U 77. minutu Milivojev nakon pasa sa Matićem asistira Bićaninu koji desno iskosa pogađa stativu i rezultat ostaje ne promenjen.

Mogli su gosti do izjednačenja u 90. minutu, nakon nesporazuma Jovanova i golmana Radovića, loptu je uzeo Labović uputio šut, ali je golman Radović uspeo da se vrati na gol liniju i odličnom intervencijom spase mrežu Radničkog.

U sledećem kolu, 2. novembra od 13:30 časova,  Radnički kod kuće dočekuje ekipu 1. Maj iz Rume.

Radnički: Radović, Milin, Grbić, Jovanov, Lalatović, Krstinić, Avdić, Lazić, Dučić, Ćirić i Savanović. Zamenici: Ranđelović, Radosavljević, Lisičić, Kiš, Matić i Bićanin.

Omladinac: Jagodić, Ivetić, Đušić, Radenković, Garić, Mojsilović, Savić, Stevanović, Ležaić, Živković i Ranđić. Zamenici: Jevtić, Filipović, Labović, Stojanović, Berić i Koštić.

Radnički (Zr) 1 : 0 Omladinac
1. Maj Ruma 0 : 1 Borac
Železničar 1 : 1 Radnički 1912
Bratstvo 1946 1 : 2 Radnički (SM)
Kozara 1 : 3 Bačka 1901
Dinamo 1945 2 : 1 Hajduk 1912