Somborski Radnički pregazio 1. Maj

Radnički 1912 Sombor - privatna arhiva

Danas je u Somboru, u okviru 10. Kola Srpske Lige "Vojvodina" odigran meč između dve ekipe, po kvantitetu podjednake, koje su delile šesto mesto zajedno, ali, pokazaće se, da je kvalitet znatno više bio na strani Somboraca. Ekipa 1. Maja, u Sombor na gostovanje došla je ambiciozno, sa 15 bodova, sa koliko ih je čekao domaćin, u nadi da će moći napasti direktnog protivnika u borbi za gornji deo tabele, ali se to na terenu pokazalo samo kao san.

Na javi je bilo drugačije, jer je već u trećem minutu Bačanin krunisao dobro organizovan napad Radničkom te prešao golmana gostujuće ekipe i prvi put tresao mrežu ekipe iz Rume. Sa samog početka utakmice, selimo se na polovinu prvog poluvremena, kada je Bošković strelu po drugi put na meču za Radnički, poslao pravo u metu. Rezultat je bio 2:0 u 23. minutu meča. Prvo poluvreme nije obeležilo ništa drugo sem dva gola domaćina, koji su ovaj put bili neumoljivi pred svojom publikom,

Drugo poluvreme otvara Bošković, ovoga puta ne golom, kako je obeležio prvo poluvreme, već žutim kartonom. Treneri su polako zagrevali svoje igrače sa klupe i spremali ih za ulazak u igru, domaćin da sačuva rezultat, a gost da napadne gol domaćina i proba da ugrozi kapitalnu prednost stvorenu u prvom poluvremenu i napadne važne bodove u Somboru. U 66. minutu na teren je ušao mladi Nikola Milošević koji je od ove sezone novi igrač somborskog Radničkog, doveden kao pojačanje iz čonopljanske Sloge. Do samog kraja meča utakmicu je obeležio žuti karton za Nemanju Krstića, igrača gostiju iz Rume, koji je ponikao na travnjaku gradskom stadiona u Somboru. u 89. minutu poslednji deo slagalice uklopio je Antunić, koji je zapečatio sudbinu golmana gostiju, koji je posle jedne sjajne intervencije ostao nemoćan pred strelcem trećeg gola za domaće.

Rezultat je ostao 3:0 za Radnički, koji je ovom pobedom skočio na 4. mesto, koji je kompenzovao, kako bodovno, tako rezultatski, ubedljiv poraz u Zrenjaninu prošlog vikenda, kada je njihov imenjak tri puta tresao mrežu Somboraca. Ovom pobedom Radnički se pomera u sam vrh tabele, ali i dalje bez izglednih šansi za prolazak dalje posle trećine ovosezonskog takmičenja.

Te šanse mogu postati znatno veće, ukoliko u narednom kolu u gostima ostvare dobar rezultat protiv kaznene ekspedicije iz Pančeva, ekipe Željezničara, koja je u prvih devet kola ispustila svega 2 boda, te od prvog svog pratioca beži čak 5 bodova. Radnički će biti gost, svakako i autsajder, ali bi itekako mogao učiniti šampionat zanimljivijim, ukoliko uspe da iznenadi domaćina.

Omladinac 0 : 0 Vojvodina 1928
OFK Vršac 3 : 0 Bečej 1918
Dunav 1 : 1 Dinamo 1945
Hajduk 1912 2 : 0 Kozara
Bačka 1901 3 : 1 Bratstvo 1946
Radnički (SM) 1 : 3 Železničar
Radnički 1912 3 : 0 1. Maj Ruma
Borac 0 : 3 Radnički (Zr)