Zvižd savladao VGSK sa 2:1

Slika preuzeta sa fejsbuk stranice: FK Zvižd Kučevo

U 8. kolu Podunavsko-šumadijske zone "Vukovi sa Peka" su ostvarili šestu pobedu. Na svom stadionu savladali su stare sportske prijatelje i rivale, ekipu VGSK iz Velikog Gradišta sa 2-1. Utakmicu su šansama otvorili gosti sa dva opasna udarca: prvo je u 8. min Mišić šutirao sa 18 metara pored stative a samo minut kasnije i Pajić sa 20 metara ali tik iznad prečke. U 11. min Platiša idealno pronalazi Stojadinovića na 6 metara od gola gostiju ali ovaj glavom šutira pored gola. U 18. minutu Koleski odlično centrira sa desne strane, ali Smiljanić sa 3 metra šutira u Mađara. Četiri minuta kasnije slična situacija u kojoj su učestvovali ova dva igrača, s tim što sada lopta odlazi pored gola. U 28. minutu Koleski odlično šutira sa 35 metara, Mađaru lopta prolazi kroz ruke ali je zaustavlja prečka. U 30. minutu Stojadinović propušta još jednu izglednu priliku: sa 8 metara iskosa sa leve strane, šutira pored gola. U 45. minutu greška odbrane domaćih na 30 metara od svojih vrata, loptu oduzima Pajić koji izbacuje Pajkića tako da se našao sam pred Petrovićem, da bi sa desetak metara loptu poslao u nebranjenu mrežu.

Domaći izjednačuju u 58. minutu nakon prodora i ubacivanja Smiljanića sa desne strane  Platiša je sve dobro ispratio i smireno, sa nekih 7-8 metara, glavom postigao pogodak. U 63. minutu stvorila se gužva u kaznenom prostoru gostiju, Manojlović prvo pokušava da šutira ali ne uspeva, a potom u padu, sa nekih 12 metara vrhom kopčke udara loptu koja se od leve stative odbija u mrežu. Gosti propuštaju priliku da izjednače u 65. minutu kada Cvejić kasni delić sekunde da zahvati loptu ispred golmana domaćih, a poslednju priliku na utakmici imao je Platiša u 87. minutu kada je odlično šutirao sa 25 metara ali samo u prečku.

Zvižd Kučevo - VGSK Veliko Gradište 2:1

Kučevo, stadion Miodrag Miki Stanojević. Gledalaca: 50. Sudija Ilić (Petrovac) 7. Strelci: Platiša u 58. min. i Manojlović u 63. min. (Zvižd), Pajkić u 45.(VGSK). Igrač utakmice: Koleski (Zvižd).

Zvižd : Petrović 7, Mitrović 7, Terzić 7 (Vukojević 7)Manojlović 7, Milanović 7 m N. Vićentijević 7, Milojević 7 Koleski 7,5(V. Vićentijević 7 )Smiljanić 7, Platiša 7, StoJadinović 7.
VGSK : Mađar 6,5, Jović 6,5 (Milosavljević -), Milošević 6,5, Marinković 7, Ilić 6,5, Pajić 7, Tošić 6,5, Dimitrijević 7, Cvejić 7, Mišić 7, Pajkić 7.

Zvižd 2 : 1 VGSK
Karađorđe 6 : 0 Polet
Rudar 3 : 6 OFK Aranđelovac 1979
Udarnik 2 : 3 Borac 1932
Partizan 1945 0 : 3 Petar Dobrnjac
Sloboda 0 : 0 OFK Napredak