Nova rutinska pobeda Gučeva

Gučevo 1929 pobedilo je na svom terenu Veliku Reku sa 5:2, u sedmom kolu prvenstva Međuopštinske lige "Jadar".  Do uverljive pobede, domaći tim došao je posle bolje i kvalitetnije igre, ali se rival pokazao u dobrom svetlu, iako pozicija na tabeli to ne pokazuje.

Najbolji strelac Gučeva Branko Borić  ponovo se istakao sa tri pogotka u mreži gostuju, a u strelce su se upisali i kapiten Vladimir Tomanović i Stefan Savić. Sa druge strane raspoložen je bio Bojan Veselinović sa dva postignuta pogotka.

Gledaoci mogu biti zadovoljni prikazanim na utakmici, zbog postugnutih golova i lepe i dopadjive igre, kao i nove pobede svojih ljubimaca.

Povoljnom utisku sa meča doprineli su i članovi nedavno obnovljene navijačke grupe "Gušteri", koji su bučno pozdravljali svaki dobar potez domaćih igrača.

Predsednik Gučeva Miroslav Trifunović, koji je i igrao ovu utakmicu, zadovoljan je četvrtom prvenstvenom pobedom, ali i navijanjem sa tribina.

"Drago mi je da se ponovo organizovano navija za Gučevo. Očekujemo da podrška stiže i u narednim mečevima, a ekipa će se potruditi da osvaja nove bodove", rekao je Trifunović.

Navijačka grupa "Gušteri" postojala je u vreme kada je Gučevo sa uspehom igralo u srpskoligaškoj konkurencije, ali već godinama nije bila aktivna. Mladi navijači Gučeva rešili su da obnove rad grupe i svojim bodrenjem pomažu uspeh ekipe.

Gučevo ima 13 bodova i posle nekompletnog kola zauzima treću poziciju. U narednom kolu u subotu ponovo igra u Banji Koviljači. Na programu je komšijski derbi sa Studencem iz Gornje Koviljače.

Stadion Gučeva u Banji Koviljači. Gledalaca: 100. Strelci: Borić u 12. 42 i 69.  minutu, Tomanović u 77. minutu i S. Savić u minutu, Veselinović u 21. i 65. minutu. Sudija: Čedomir Radić (Loznica),  Pomoćne sudije: Snežana Jezdić (Brasina),  Nikola Vagurić (Loznica).

Gučevo 1929: M. Mišić, M. Savić, B. Matić, Trifunović, Mitrović, M. Matić, S. Savić, Milutinović, Borić, Tomanović, Jezdić. Igrali još: Vlastelica, Đurić, Krstić, Mirković.

Velika Reka: Janković, Smiljanić, Gajić, Radovanović, Ilić, Mladenović, M. Petrović, Rakić, Veselinović, V. Petrović, Miladinović. Igrao još Simić.

Velika Reka : Hajduk
Jedinstvo (ZA) : Jezero
Jadar 1961 : Prva Iskra
Borac : 7. Juli
Antimon : Rudar
Gučevo 1929 : Jedinstvo (MZ)