Čonopljancima šest bodova u tri dana

Fudbaleri Sloge iz Čonoplje bili su sigurni u susretu sa gostima iz Crvenke rezultatom 2:0 u okviru osmog kola Vojvođanske Lige "Sever". Strelci za Slogu bili su Ćovin i Ninković.

Prethodno kolo, gostovanje Čonopljanaca u Bačkoj Palanci ekipi Starog Grada u derbiju sedmog kola VFL "Sever" završilo se neslavno, u 77. minutu meča, pri rezultatu od 1:0 za domaćina, kada su domaći navijači prekinuli utakmicu i napali gostujuće fudbalere i čelnike kluba iz Čonoplje.

Otvaranje novog stadiona ekipe Starog Grada počelo je bajkovito za domaćina, koji je bio na odličnom putu, da iz potpune defanzive dođe do sva tri boda, jer su poentirali iz jedne jedine šanse koje su imali za 77. minuta igre, uspešno odolevali znatno jačim gostima i u prvom poluvremenu odolela Ćovinu sa bele tačke.

Ovu utakmicu, umesto otvaranja stadiona obeležio je prekid i pobednik je umesto na zelenoj travnatoj podlozi odlučen četiri dana posle, na zelenom stolu.

Ovaj meč na zelenom stolu pripao je gostima iz Čonoplje, pošto se utakmica nije mogla nastaviti zbog loše organizacije redara i nereda na tribinama. Prvi put fudbalski uslovi su uspunjeni na stadionu domaćina, ali neki drugi faktori ovog puta nisu bili uspunjeni, koji će biti zapamćen kao neslavno otvaranje novog stadiona u Bačkoj Palanci.

Čonopljanci su pobedama nad Starim Gradom i Crvenkom te remijem apatinske Mladosti i Bajše pobegli na čak pet bodova prednosti ekipi Mladosti, odnosno sedam bodova prednosti u odnosu na ekipu ČSK iz Čelareva.

Sutra se igra derbi kola u Bačkom Gradištu, gde Vojvodina dočekuje Stari Grad, sa 13 bodova, koliko imaju i gosti.

Bačka 3 : 3 Radnički
Sloga 2 : 0 Crvenka
Vojvodina 2 : 2 OFK Stari Grad
OFK Vrbas 2 : 0 Tekstilac
Mladost (BP) 2 : 1 Krila Krajine
Mladost APA 2 : 2 Bajša
Tisa 0 : 1 Tavankut
ČSK Pivara 5 : 0 Mladost (T)