Omladincu pehar osvajača Kupa Obrenovca

Omladinac iz Velikog Polja sa peharom osvajača Kupa na teritoriji FS Obrenovca

Treća-sreća. Dva puta su fudbaleri Omladinca igrali u finalima kupa na teritoriji FS Obrenovca, i tek im je u trećem pokušaju uspelo da donesu pobednički pehar u svoje vitrine. Na stadionu u Velikom Polju savladali su u izuzetno uzbudljivom meču OFK Zabrežje rezutatom 3:2.

Imali su igrači u zelenim dresovima na poluvremenu prednost od dva gola, ali su Zabrežani uspeli da se vrate. Radost domaćonu doneo je rezervista i najmlađi akter finala Vasić. Poveo je Omladinac sa ,,bele tačke,, posle prekršaja nad Todorovićem , a siguran realizator bio je Džavrić. Na 2:0 povisio je spretni i precizni  Maksimović udarcem u gornji levi ugao protivničkog gola.

Činilo se u tom trenutku da ih ništa neće zaustaviti u nastojanjima da zabeleže ubedljivu pobedu i da im je pehar na dohvat ruke.  Tako nisu razmišljali oslabljeni gosti i  u 52 minutu su preko Blažića smanjili rezultat. Prelepim volej udarcem  desni spoljni igrač pogađa gornji desni ugao gola. Do tada neprimetni špic Damnjanovića primio je precizan pas od Blažića i kad mu je golman krenuo u susret poslao je u gol. Pre trećeg pogotka domaćin je ima priliku ali se istakao golman Ružić. Izrađena akcija Velikopoljaca rezultirala je preciznim šutem  Vasića sa nekih 11-12 metara u nebranjeni deo mreže za konačan rezultat finala. Gol Vasića za Zabrežane je delovao kao hladan tuš i više nisu imali ni snage ni volje da nešto više učine za promenu rezultata.

Stadion u Velikom Polju. Gledalaca oko 100. Sudija  Aleksa Bigović (Barič). Strelci: Džavrić u 26, Maksimović u 35. i Vasić u 78. minutu (Omladinac), Blažić 52, Damnjnović 67. min.(Zabrežje): Žuti kartoni: Stanić, Stamenić, Radić(Omladinac), Krnjajić, Janković, Petković, A. Pavličević, Šašić(Zabrežje).

Omladinac: Radić, Jevđenović, Jovanović, Maksimovi, Stevanović, Vučković, Todorović, Xavrić, Stanić (L.Vasić), Živković, Selić.

Zabrežje: Ružić, Petković(Janić), Vasiljević, Glišić (Stošić), Krnjajić, Travar, Blažić(D. Pavličević), A. Pavličević, Damnjanović, Šaša, Janković.

Posavina : Mladost
Budućnost : Omladinac
Duboko : Rojkovac
Barajevo : OFK Borac
Lisović : Strelac
OFK Zabrežje : Borac (L)