Radničkom samo bod protiv Omladinca

U okviru 7. Kola Srpske Lige "Vojvodina" koplja su ukrstile ekipe Radničkog 1912 iz Sombora Omladinca iz Novih Banovaca na Gradskom stadionu u Somboru.

Arbitri: Gnjatović Marko, Rađen Predrag, Živković Luka, Pjevac Dušan. Delegat: Vukelić Rade.

Prvih 45 minuta prošlo je bez značajnijih događaja na terenu. Prvo poluvreme obeležila je slabija igra oba tima, dok je somborska ekipa nanizala par dobrih šansi koje nije uspela realizovati. Arbitar Marko Gnjatović od samog starta je pokazao da neće tolerisati ni minimalan kontakt između igrača dve ekipe i nametnuo je svoj sistem suđenja te po istom podelio nekoliko žutih kartona. Na kraju prvog poluvremena tenzije su rasle samim tim je dolazilo do sve intenzivnijeg sukoba između igrača dve ekipe.

Drugo poluvreme, za razliku od prvog, počelo je burno, fudbaler somborskog Radničkog zaradio je crveni karton u prvoj minuti drugog poluvremena. Nakon nepromišljenog starta, dobio je drugi žuti karton i sudija Marko Gnjatović poslao ga je u svlačionicu. Očekivalo se, da sada Omladinac preuzme stvar u svoje ruke, ali nije došlo do toga. Od crvenog kartona pa do samog kraja meča Radnički je nizao šanse ispred gola Omladinca. Crveni karton im je bio potreban da tek onda krenu u napad. Šanse su se ređale ali lopta nikako nije želela iza leđa golmana Omladinca. U 72. Minutu, Radnički je imao najbolju šansu na meču kada su zatresli prečku gostiju, posle čega je loptu panično izbila odbrana gostujućih igrača u korner. Još jednu ozbiljnu priliku imali su domaći fudbaleri u samom finišu utakmice ali je lopta išla pravo u golmana gostujućih igrača. Meč je završen rezultatom 0:0.

Gosti su odneli veliki bod iz Sombora, dok domaćim fudbalerima ostaje žal i gorčina zbog neiskorišćenih šansi da kući ostave sva tri boda.

Nakon nekompletiranog 7. Kola Srpske Lige "Vojvodina" somborska ekipa zauzima četvrtu poziciju sa 12 bodova. Somborci su u prethodna tri meča remizirali i izgubili dosta bitnih bodova u borbi za plasman u viši rang. Gosti su posle osvojenog boda u Somboru osvojili svoj 7. Bod čime su tek jedanaestoplasirani. U narednom kolu Radnički iz Sombora dočekuje ekipu Borca iz Sakula, dok Omladinac igra na svom terenu protiv Bečeja.

Radnički 1912 0 : 0 Omladinac
Borac 1 : 1 Radnički (SM)
Radnički (Zr) 0 : 1 Bačka 1901
1. Maj Ruma 1 : 0 Hajduk 1912
Železničar 3 : 0 Dunav
Bratstvo 1946 1 : 2 OFK Vršac
Kozara 2 : 2 Vojvodina 1928
Dinamo 1945 3 : 2 Bečej 1918