Svetlost povela, pa izgubila

U 7. kolu Zone Jug fudbaleri Svetlosti iz Badnjevca izgubili su kao domaćini u Orljanu od Čekmina sa 1:2 (1:0). Gol za Svetlost postigao je Vukadinović a za goste Milošević i Stoilković.Badnjevčani su dobro počeli utakmicu, bili su terenski nadmoćniji i u prvih pola sata igre imali dve dobre prilike. Poveli su u 30. minutu golom Nikole Vukadinovića, koji je posle greške štopera gostiju bio siguran egzekutor.

Do kraja prvog dela Badnjevac je držao utakmicu u “svojim nogama“. Međutim, drugo poluvreme i stara boljka pokazala se i danas kao glavni problem ekipi Svetlosti. Nestrpljenje u pojedinim trenucima, želja da svi postignu pogodak, i totalna dekoncetracija veznog reda i odbrane od 70. minuta isprečila se ispred prva tri boda Badnjevčana.

Gosti, koji su danas daleko zrelije igrali u presudnim trenucima meča su prvo preko iskusnog Miloševića, remek delom iz slobodnog udarca izjednačili na 1:1 a onda u 90. minutu posle jedne polukontre i napadačkog izleta štopera domaćih, preko rezerviste Stojilkovića došli do celog plena.
Stiče se utisak da su gosti zasluženo slavili, jer su kaznili sve ono što je Svetlost propustila.