Zvezda silovita protiv Islanđana

Zvezdini hokejaši odlično su započeli ovogodišnji nastup na Kontinental Kupu. Iako su pre odlaska u Istanbul proveli samo dva dana na ledu, crveno-beli oklopnici su pokazali da će i ove sezone učiniti sve da obraduju svoje malobrojne, ali verne navijače. Danas je savladana ekipa Akurejrara sa Islanda i to ubedljivo.

Crvena zvezda – Akurejrar 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)

Prvi period igre pripao je Zvezdinim hokejašima. Već u 7. minuti bilo je 1:0 za crveno-bele. Strelac je bio Marko Dragović na asistenciju Matije Vukovića. Nastavili su Zvezdini oklopnici u istom ritmu i u 13. minuti došli do vodstva od 2:0. Ovaj put strelac je bio odlični Vjačeslav Čegrintsev, a asistirao mu je Ivan Anić. Ipak, do kraja ovog perioda igre Islanđani dolaze do gola. Zvezda je u 18. minuti igrala sa igračem manje (isključen Andrej Cvik), pa je Einar Grant (asistencija Sigurdur Torsteinson) smanjio na 2:1.

U drugom periodu na gol se čekalo sve do 31. minuta. Zvezda je imala igrača više, a to je vešto iskoristio kapiten Marko Brkušanin koji je na asistenciju Matije Vukovića doveo crveno-bele u vodstvo od 3:1. Nije se dugo čekalo na četvrti gol u mreži Islanđana. Samo 20 sekundi nakon trećeg gola, Luka Vukićević (asistencija Uglješa Novaković) šalje pak u mrežu protivnika za 4:1.

Nastavila je Zvezda silno i na samom početku poslednjeg period. Već nakon 33 sekunde igre Pavle Podunavac je na asistenciju Ivana Anića povećao Zvezdinu prednost na 5:1. Ušlo se u malo mirniji period igre, pa je sledeći pogodak pao tek na početku 58. minute susreta. Ovaj put mrežu protivnika zatresao je Andrej Cvik, a asistirao mu je Luka Vukićević. Bilo je to 6:1 za crveno-bele što je bio i konačan ishod ovog duela.

Crvena zvezda: Stepanović, Jug, Mladenović, Vukićević (1 gol, 1 asis.), Tarakan, D. Janković, Daniel, Novaković (1 asis.), Popović, Cvik (1 gol), Španjević, Gvozdenović, Marković, Mašić, Podunavac (1 gol), I. Janković, Anić (2 asis.), Brkušanin (1 gol), Anđelković, Dragović (1 gol), Vuković (2 asis.), Čegrintsev (1 gol). Trener: Jovica Rus

Sledeću utakmicu Zvezdini oklopnici igraju sutra protiv domaćina Zejtinburnua od 17 časova.