Borac pucao ćorcima

Fudbaleri Borca i Mladosti podijelili su bodove na Gradskom stadionu u Banjoj Luci odigravši 0:0 u jednoj skromnoj, tek na momente dopadljivoj fudbalskoj predstavi.

Odlično je počela večerašnja utakmica na Gradskom stadionu u Banjoj Luci. Igrala se treća minuta meča kada se Mario Crnički našao u šansi, šutirao, ali pogodio samo stativu Lučićevog gola. Odmah je uzvratio Borac, Vladan Danilović je poslao loptu u srce kaznenog prostora, ali ispred Kajkuta i Vranješa našao se Semir Bukvić i sigurno pokupio loptu.

Kada se očekivalo da ekipe nastave u takvom ritmu, dogodilo se suprotno. Ekipe su smirile loptu, te osim nekoliko ne baš značajnih pokušaja domaćina, gotovo da se ništa nije ni vidjelo. I onda u 27. minutu kolosalna šansa za Borac. Poslije kornera, lopta je prošla kroz sve fudbalere u kaznenom prostoru, na drugoj stativi je promašuju Mirić i Jovanović, te ona odlazi u gol aut.

Finiš poluvremena donosi još dvije odlične šanse za Borac. Prvo je Vladan Danilović sjajno proigrao Aleksandra Subića, ali je povratnik u redove Borca bio previše sebičan, pokušao je šutirati, no Bukvić je odbranio. Zbog takvog poteza Stojan Vranješ mu je ''očitao bukvicu'', koja očigledno nije bila nimalo prijatna. I onda pred sami odlazak na odmor ponajbolja šansa za Borac. Kajkut je propustio loptu za Vladana Danilovića koji iz odlične šanse šutira preslabo, pa je Bukvić lako intervenisao.

Drugo poluvrijeme bilo je znatno skromnije sadržajem od prvog. Šezdeseta minuta, tek, donijela je prvu pravu priliku u drugom poluvremenu. Stojan Vranješ je namjestio priliku Saši Kajkutu, no napadač Banjalučana, iako sam kao duh, ipak se ne snalazi najbolje i šutira jako loše, pa lopta odlazi pored gola.

Kako se bližio kraj utakmice, Borac je pokušavao da još jednom jačne stisne prema golu Mladosti, ali to i nije previše davalo rezultate. Vranješ se našao u jednoj dobroj šansi, ali je i on šutirao visoko preko gola.

Radnik 5 : 1 Zvijezda 09
Željezničar 1 : 0 Tuzla Siti
Velež 2 : 1 Borac
Sarajevo 2 : 1 Mladost
Široki Brijeg 1 : 1 Zrinjski
Sloboda 2 : 1 Čelik