08.12.2011 Novica Pavlović

Finale Futsal KUP-a Zapadne Srbije: Partenon – Krčagovo 9:5

Partenonci iz Smederevske Palanke, osvojili su KUP Zapadne Srbije i ušli među 16 najboljih ekipa u Srbiji. Na početku susreta, gosti su dva puta imali vođstvo, prvoveć u 4. minutu golom njihovog najboljeg pojedinca Selakovića. Posle četiri minuta izjednačenje, Jevtović je odlično dodao do Kokotovića a ovaj sigurno pogađa mrežu Puzovića. Radost domaćina je trajala samo minut, pogrešio je golman Milić, a Selaković postiže gol. Posle toga na scenu stupa Vlahović, koji za dva minuta, dva puta donosi radost Palančanima. Brkić je nesbično dodao do Kokotovića, a ovaj povećava prednost. Odlazak na odmor i visok rezultat od 5:2 postavio je u 16. minutu Brkić. Samo što je krenuo nastavak susreta, Vlahović je postigao gol i očekivala se katastrofa gostiju. Međutim, gosti su u jednom minutu preko Selaković i Novakovića postigli dva gola, da bi se Selaković i u 34. minutu upisao u strelce. Posle toga, golman Milić je u više navrata odlično intervenisao, a u poslednja tri minuta igre, Partenonci su postigli isto toliko golova. Krenulo je od Brkića, preko Tasića, da bi Jevtović u zadnjim trenucima postavio konačnih 9:5. Pehar u trajno vlasništvo, dar FSRZS, kapitenu Partenona Veljku Spasojeviću, uručio je Siniša Bradonjić.

Sportska hala o.š. 'Vuk Karadžić' u Smederevskoj Palanci. Gledalaca oko 300. Sudije: Aleksandar Jakšić ( Gornji Milanovac ) 8 i Bojan Savić ( Kragujevac ) 8 . Strelci: 0:1 Selaković u 4. minutu, 1:1 Kokotović u 8, 1:2 Selaković u 9, 2:2 Vlahović u 12, 3:2 Vlahović u 13, 4:2 Kokotović u 15, 5:2 Brkić u 16, 6:2 Vlahović u 21, 6:3 Selaković u 24, 6:4 Novaković 24, 6:5 Selaković u 34, 7:5 Brkić u 37, 8:5 Tasić u 38, 9:5 Jevtović u 40. minutu. Žuti kartoni: Milić, Spasojević, Jevtović ( Partenon ), Milićević ( Krčagovo ).  Nagomilavanje prekršaja: Partenon 4 ( 3-1 ), Krčagovo 9 ( 4 – 5 ). Igrač utakmice: Vlahović ( Partenon ).

PARTENON: MILIĆ 8, BRKIĆ 8,5 TASIĆ 8, VLAHOVIĆ 8,5, SPASOJEVIĆ 7,5, Pavlović 7, Milinčić 7,5, Kokotović 8,5, Jevtović 8,5. Živanović nije ulazio u igru.
KRČAGOVO: PUZOVIĆ 6,5, MAKSIMOVIĆ7,5, LEKIĆ 6,5, NOVAKOVIĆ 6,5, SELAKOVIĆ 8, Paunović 6, Milićević 6,5. Nisu ulazili: Đunisijević, Stanić i Ratković.