Sremčica korak bliža Srpskoj ligi

Pred punim tribinama i po nesnosnoj vrućini i temperaturi od 34 stepena u hladu, a na terenu je bio i neki stepen više, odigrana je baraž utakmica za popunu Srpske lige Beograd između Sremčice i Stepojevac Vage. Iako je rezultat bio primaran, treba odati priznanje igračima obe ekipe na odigranoj utakmici u nehumanim uslovima za fudbal.

Prvo poluvreme je proteklo u terenskoj inicijativi domaćina, a prvu priliku je propustio Rakić u 5. minutu kada je sa par metara šutirao glavom, a lopta otišla preko gola. Desetak minuta kasnije je lopta završila na prečki posle šuta domaćeg beka Radovića sa 18 metara. U 28. minutu poluvolej udarcem je pokušao Rakić da ugrozi gol, ali je loptu poslao ponovo iznad prečke.

Igrao se 36. minut kada je Sekulić poslao centaršut, a lopta je u gužvi udarila u ruku Došena u neprirodnom položaju, što je bilo dovoljno za sudiju Ržića da pokaže na kreč. Siguran egzekutor sa bele tačke je bio kapiten Jeremić.

Do kraja poluvremena je i krilo domaćih Sekulić pokušao da pogodi mrežu Stepojevca sa ivice kaznenog prostora, ali i bio zamalo neprecizan. Rezultatom 1:0 za Sremčicu se otišlo na odmor.
Već u 4. minutu nastavka je Milutinović šutirao glavom sa par metara neprecizno i propustio priliku da uveća vođstvo. Posle divne akcije Sotirovića i Stevanovića, prvi šut u okvir gola domaćina je poslao Brajović, ali je vratar Brković bio siguran.

Stepojevac je u drugom poluvremenu preuzeo posed lopte i inicijativu, a Sremčica je iz brzih kontranapada bila veoma opasna. Tri sjajne prilike posle brzih kontranapada su propustili Mrđenović u 60. i 82. minutu i Mladenović u 77. minutu.

Na drugoj strani su gosti pred kraj u 87. i 90. minutu propustili prilike za izjednačenje preko Košanina i Sotirovića. Posle svega Stepojevčanima ostaje nada da u revanšu sledeće srede nadoknade minus i sačuvaju status srpskoligaša.

SREMČICA - STEPOJEVAC VAGA 1:0 (1:0)

STADION: FK Sremčica. GLEDALACA: 1200. GL.SUDIJA: Ržić Uroš. POM.SUDIJE: Novaković Novak i Cvetković Ivan. STRELAC: Jeremić 37.min (k.u.). ŽUTI KARTONI: M.Savić, Milošević i Mrđenović (Sremčica), Došen, Vasiljević i Mikić (Stepojevac Vaga).

SREMČICA: Brković, Radović, Ristivojević, Milutinović, Milošević, M.Savić, Sekulić, Jeremić, Mrđenović (S.Savić), Rakić (Pajić), Mladenović.
STEPOJEVAC VAGA: Blagojević, Došen (Kosović), Brajović, Vasiljević, Unković, Košanin, Sotirović, Stevanović, Čujović (Radovanović), Mikić, Ristivojević.