Trsteničani sačuvali srpskoligaški status

Utakmica na stadionu kraj Morave

Na stadionu kraj Morave posle tri uzastopna poraza fudbaleri Trstenika su uspeli da zabeleže pobedu 2:1 u susretu sa ekipom Dunava iz Prahova i tako sačuvaju srpskoligaški status.

Domaći su od početka krenuli sa napadima i već u prvom minutu mogli su da postignu vođstvo ali je Vukčević posle dodavanja Perčevića šutirao loptu pravo u golmana gostiju Stanimirovića.

U 13. minutu Unić prodire prema golu Dunava ubacio je loptu Bučukaroviću a ovaj šutira loptu preko gola. Agilni mladi Unić je u 27. minutu uposlio Ristića koji je tačnim i preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio mrežu gostiju i to je bilo 1:0 za Trstenik PPT.

U 35. minutu utakmice ponovo na sceni Unić lep centaršut a Vukčević glavom šalje loptu u protivničku mrežu za 2:0.

U nastavku susreta fudbaleri Dunava su se otvorili i krenuli na sve ili ništa, imali su veliku šansu za pogodak u 74. minutu ali je Drulić posle velike gužve pogodio stativu domaćeg gola. Ipak su gosti uspeli da umanje poraz u 79. minutu posle centaršuta Stamenkovića Drulić je savladao golmana trsteničana Marka Kostića.

U narednom 34. kolu Srpske lige Istok trsteničani gostuju kod ekipe Moravac Orion, a za sada su na 12. mestu tabele sa 39 osvojenih bodova. Dodajmo na kraju da je ovaj zanimljiv susret pred 150 gledalaca vodio glavni sudija Jovan Nedeljković iz Leskovca.

Jagodina Tabane 2 : 1 SFS Borac
Rtanj 2 : 1 Temnić 1924
Trstenik PPT 2 : 1 Dunav
OFK Sinđelić 2 : 0 Moravac Orion
Radan 1 : 1 Radnički (P)
Jedinstvo (B) 1 : 0 Budućnost
Radnički (S) 1 : 0 Jedinstvo (P)
Car Konstantin 5 : 2 Pukovac