Crnjani odoleli šampionu

Više nego neobična,  zanimljiva i iznad svega dramatična utakmica završena je na obostrano zadovoljstvo Kozarčana jer su se sa ovim bodom i definitivno plasirali u viši rang takmičenja i što su se spasili Crnjanskog ''uragana'' u drugom poluvremenu  koji ih je umalo koštao poraza. A Crnjani jer su posle 3:0 uspeli da izjednače, što je u fudbalu svojevrsni Kopernikanski obrt, i  što su u većem delu drugog poluvremena nadigrali šampiona, umalo ga i pobedili jer su u finišu propustili  šansu za pobedonosni gol/pobedu!

Gosti  su, uprkos, za njihov renome, relativno loše odigrane utakmice, ipak pokazali da imaju poletan, dobro ukomponovan i  uigran visokokvalitetan tim.  Jeste da im je tokom cele ove utakmice sudija bio apsolutno naklonjen - što suptilnu i objektivnu Crnjansku publiku vređa i izluđuje ali to je ipak nije sprečilo da šampionsku ekipu iz Banatskog  Velikog Sela, na kraju utakmice nagrade aplauzom i  time im čestitaju titulu i požele sreću i uspeh u Srpskoj ligi, koje su se konačno domogli, više nego zasluženo.

Prva neobičnost ove utekmice je što su gosti prva dva gola postigli pre no što su stvorili i jednu jedinu, ne šansu, čan ni polušansu! Vođstvo je usledilo u 21. minutu kada je Bunić iskosa, sa oko 25 metara, uputio  ne previše jak udarac po zremlji, lopte se odbila od neku džombu pred golmanom Marićem, prevarila ga i kroz noge mu se otkotrljala u mrežu! Crnjanski teren je generalno  sjajan, ali eto dešava se i ko zna zbog čega nastala neravnima koja  je inače odličnog golmana Marića koštala ipak  kiks gola!

U 42. munutu se stvara gužva u šesnaestercu domaćina, lopta se kao kugla na bilijarskom stolu,  nasumice odbilama od noge do noge, da bi je Đaković, ni kriv ni dužan, iz blizine prosledio u mrežu.

I posle dva više nego jeftina, bolje reći srećno data gola, u 50. munutu je stigao i treći pogodak, ali ovoga puta posle sjajne kontre i prelepog pogotka Ivanovića.

Zračak nade za Crnjane ukazao se tri minuta kasnije kada je lepo uposleni Prpa munjevito utrčao u šesnaesterac  protivnika i tu, u gol šansi, grubo srušen, a opravdano dosuđeni penal Đukić je sigurnim šutem pretvorio u gol.

Drugi pogodak Crnjana je usledio u 73.  minutu posle grube greške Bunića, nakon koje se lopte dokopao Đukić, utrčao u šesnaesterac i vešto lobovao golmana koji mu je pohitao u susret.

Već posle dva minuta Crnjani su izjednačili, opet golom Đukića, koji je u brzom soloprodoru predriblovao nekoliko protivničkih igrača i rezantnim udarcem,  iskisa sa desetak metara,  pogodio najudaljeniji santimetar gola. Majstoraski nema šta!

Crnjani si nastavili sa atakovanjem na protivnički gol koji je ''visio u vazduhu'' i samo ga je sreća spasila novog pogodka. Pogotovo u 88.  minutu kada je, posle sjajno izvedenog kornera iskusnog Jovandića, mlađani Salma sa 5 metara od druge stative udarcem glavom promašio stopostotnu šansu!

Nerado komentarišemo suđenje ali ovoga puta ''moramo'', jer je vršački sudija Nikola Ćirović bio više navijač  no sudija! Čim se u Srpskoj Crnji saznalo da će im on suditi utakmicu, ''zastave su spuštene na pola koplja'' a na dresove prvotimaca ''zašiven crni flor''! Kako i ne bi kada ih je u jesenjoj polusezoni dva puta ''zavio u crno''! Protiv Kozare  im je poništen regularan pogodak nakon što je mahao ofsajd koji je jedino on video na stadionu, a protiv BAK-a je u 93.  minutu dosudio nepostojeći faul na ivici šesnaesterca iz kojeg su Belocrkvani postigli pobedonosni pogodak! Tako tendenciozan delilac ''pravde'' je ono što je Crnjanima najmanje trebalo i što ne služi na čast ni njemu ni onima koji su ga za to delegirali! Rečju – takve sudije navijači, radili to iz neznanja, novca ili nečeg trećeg, ne zaslužuju pištaljku, čak ni zastavicu na fudbalskom terenu. Fudbala radi!

Umesto rezimea: Iako u ovom meču nisu briljirali, Kozarčani su pokazali da imaju ekipu dostojnu šampionske titule koja im je minulih nekoliko godina izmicala na volšeban način. Kad odigraju nešto bolje no u Crnji, ekipa ima šta da traži i u višem rangu takmičenja. Pogotovo ako se pojačaju igračem kakav je recimo Nebojša Đukić!

Crnjani su pokazali da imaju odličan tim, sposoban da nadigra i pobedi svakog  kog poželi u ovom rangu takmičenja, ali njihova zla kob je odsustvo ambicije sela da imaju tim u višem rangu takmičenja od ovog! Za utehu im služi konstantan plasma u sredini ili pri vrhu tabele i poneki poklonjen bod prijateljskim klubovima kojima to zatreba!

Principijelno bi sudije trebalo objektivno da dele pravda, a ne, kao na ovoj utakmici Ćirović, da budu navijači!

Srpska Crnja: Igralište Budućnosti, gledalaca oko 300, sudija Ćirović 5, strelci Bunić u 21, Đaković u 42. i Ivanović u 50. munutu za Kozaru u Đukić u 57., 73.,  i 75. minutu za Budućnost. Žuti kartoni: Bunić, Čudanov i Zeljović – Kozara a Jovandić i Krdžalin Budućnost. Crveni karton  Miloš Zečević Kozara.   Igrač utakmice:  Nebojša Đukić.

BUDUĆNOST: Marić 5,5, Vasiljević 7, Aranitović 7, Vukoje 6 (Manojlović), Perin 6  (Salma 7), Jovandić 7, Djukić 9, Laništanin 8,  Spahić 7, Prpa 7,5 i Stojičić 7 (Krdžalin 7).

KOZARA:  Đaković 6,  Miloš Zečević 6,5, Ivanović 7, Bjelanović 6,5, Bunić 5 (Lisica), Reljić 5,5, Djaković 6,5 (Marko Zečević 6,5), Cekić 7, Zeljković 6,5, Petrović 7 i Čudanov 6.5.

Krajina 2 : 3 Jedinstvo (BK)
Vojvodina 1928 2 : 2 Radnički (S)
Sloboda 2 : 4 ŽAK
Radnički (K) 1 : 3 OFK Proleter
Mladost (O) 4 : 0 BAK
Kikinda 1909 4 : 3 Sloga