Žitorađanke do bodova, na mišiće

U 20. kolu Prve lige Istok  ŽRK Žitorađa savladala je kao domaćin ekipu ŽRK Hajduk Veljko iz Negotina rezultatom 29:26 (15:12). Očekivalo se da će ekipa Žitorađe lako protiv Negotinčanki te je tako Antanasković za ovaj meč imao na klupi čak šest igračica iz omladinske škole koje su čekale šansu da zabeleže prve seniorske minute.

Međutim, do toga nije došlo jer su daleko iskusnije igračice Žitorađe suviše olako shvatile protivnika iz Negotina i umalo od gotovog napravile veresiju.Ušle su domaće igračice dominantno u meč ali samo prvih 20 minuta, posle kojih je rezultat bio 12:6. Onda igra Žitorađe postaje jednolična da bi u pojedinim trenucima gošće iz Negotina nagoveštavale i potpuni preokret. To se dogodilo u 57. minutu kada su gošće prišle na gol zaostatka, ali su daleko iskusnije igračice Žitorađe uspešno privele meč kraju i zabeležile petu vezanu pobedu.

- Nastavljamo sa novim pobedama. Danas u većem delu meča nismo bili na prepoznatljivom nivou, pa smo utakmicu dobili na mišiće ali to je i očekivano s obzirom da je kraj sezone – rekao je Vladimir Antanasković trener ŽRK Žitorađa.
Meč je obeležila Sanja Stamenković iz Žitorađe koja je postigla devet pogodaka, dok je kod gostiju najefikasnija bila Jana Stanković sa istim brojem pogodaka.
Žitorađa se ovom pobedom učvrstila na drugom mestu sa tri boda manje od Đerdapa iz Kladova, na dva kola pre kraja. Šanse da se u finišu preotme tron ekipi iz Kladova su minimalne ali postoje, te tako svi u Žitorađi veruju da se može dogoditi neko sportsko čudo i da ekipa Vlade Antanaskovića konačno izbori plasman u Super ”B” ligu.

Vranje 25 : 24 Bor - RTB 2
Vlasotince 15 : 21 Dubočica
Đerdap 31 : 22 Jagodina 2
Naisa 2 20 : 18 Radan
Hajduk Veljko 36 : 20 Radnički
Žitorađa 36 : 24 Rtanj