Pobeda Zvezde u Čačku

Košarkaši Crvene zvezde gostovali su ekipi čačanskog Borca u petom kolu Super lige Srbije.

Igrači Borca su znatno koncentrisanije ušli u meč i vode praktično od samog njegovog početka. Tokom prve četvrtine Zvezda se uglavnom oslanja na šut za tri poena. Borac je u konstantnom vođstvu, pri kraju prve četvrtine pri rezultatu 21:11 prvi put dolaze i do dvocifrene prednosti. Dobra igra Borca i u drugoj četvrtini, konstantno su u prednosti. Jedino što je Zvezda uspela je da dva puta dođe do izjednačenja ali je Borac taj napad odbio i prvo poluvreme rešio u svoju korist rezultatom 31:38.

Nakon tri minuta igre u trećoj četvrtini Zvezda trojkom Lazića prvi put na meču dolazi u vođstvo. Uzvraća trojkom Ilija Đoković. Znatno angažovanija igra crveno-belih daje rezultat i sredinom četvrtine rezultat je 56:50 za Zvezdu. Usledila je nepovezana i rastrzana igra oba tima i treći period igre završen je rezultatom 60:56 u korist Zvezde. Neefikasan početak Zvezde u poslednjoj četvrtini domaćini ne uspavaju da iskoriste iako su nekoliko puta imali napad za izjednačenje ili vođstvo. Agoniju prekida Rivers trojkom i odvodi Zvezdu na +6 polovinom četvrte četvrtine. Dva minuta praznog hoda prekida Ilija Đoković svojom novom trojkom, šestom po redu. Milan Tomić traži tajm aut. Minut odmora je urodio plodom i Crvena zvezda rutinskom igrom u završna tri minuta dobija meč rezultatom 77:67.

Borac – Crvena zvezda 67:77 (23:17, 18:21, 15:22, 11:27)

Borac – I. Đoković 22, Prlja 4, Čarapić 9, R. Đoković 8 ,Majstorović 9, Popović, Gavrilović 5, Marinović, Kočović 8, Alikadić, Mićović, Miletić 2

Crvena zvezda mts – Odžo 13, Lazić 18, Davidovac, Faje 5 (10 sk), Rivers 18, Nenadić, Simanić 7, Kešelj, Čović 9 (8as), Dobrić 7, Radanov, Ristić

OKK Beograd 89 : 100 FMP
Borac 67 : 77 Crvena zvezda MTS
Zlatibor 86 : 66 Dunav