Ubedljivi Grafičar

Susret koji je trebao biti derbi to nije bio ni igrom ni rezultatom, zbog velike razlike u kvalitetu u korist Grafičara. Brodarac sa samo 15 igrača u protokolu, ali pozitivno je to što smo videli mladost na terenu, Grafičar sa 10, a Brodarac sa 9 bonus igrača. Što je rezultat samo 5:0 krivac je sjajni vratar Brodarca, Golović, koji je svoj tim spasao pravog brodoloma sjajnim intervencijama u 6-7 navrata i sprečio poraz dvocifrenom razlikom.

Brodarac je počeo jako i već u 7. minutu posle izvedenog udarca iz ugla najviši u skoku je bio Stojić, ali je loptu zamalo poslao iznad prečke. U 12. minutu je Stanojev sjajno izbacio Gavrića, ali mu je vratar Brodarca ušao u šut i sačuvao svoju mrežu. Samo 2 minuta kasnije Stanojev je predriblao pet gostujućih igrača i kada je ostao sam ispred Golovića, ovaj ga je padom u noge zaustavio. Terzić u 18. minutu lepo šutira sa desetak metara, a Golović je bravuroznom intervencijom sačuvao svoj gol.

Ređaju se ataci ka golu gostiju, koji su iz jednog kontranapada u 22. minutu preko Milunovića pokušali da uzvrate, ali bezuspešno. Danas veoma agilni Stanojev je još jednom stavio na muke odbranu Brodarca u 24. minutu, ali je njegov šut završio pokraj desne stative. U 35. minutu je Bosić izbacio sjajno Cvetkovića, ali mu je vratar gostiju skinuo loptu sa noge. Dva minuta kasnije Veljko Nikolić šalje pravu bombu sa desetak metara, a Golović još bolje interveniše i izbija loptu u korner. Posle izvedenog udarca iz ugla Cvetković je glavom poslao loptu u prečku, a na odbijenu natrčava Stojić i konačno dovodi domaćine u vođstvo.

Grafičar nastavlja sa napadima i u 40. minutu je Stanojev sam ispred vratara gostiju, koji je ponovo izvanrednom paradom spasao svoj gol. To nije uspeo da uradi u 42. minutu posle najlepše akcije na utakmici kada su duple pasove odigrali Velja Nikolić, Gavrić i Cvetković, izbacili čitavu odbranu, a ovaj potonji lako ubacio loptu u gol. Na kraju poluvremena je Terzić lepo prodro po levoj strani i još bolje centrirao, a na pravom mestu se našao Velja Nikolić kao egzekutor za 3:0.

U drugom poluvremenu je malo opao ritam i Grafičar je igrao opuštenije, te je Brodarac došao do daha i do nekih svojih šansi za postizanje pogodaka. Međutim prvu je imao domaćin preko Cvetkovića, samo što je igra nastavljena, ali je njegov šut bio neprecizan. Gosti uzvraćaju u 56. i 60. minutu preko Bjelobrka i Popovića, ali njihovi šutevi sa distance nisu završili u mreži Stankovića.

Kazna stiže veoma brzo, Stanojev je poveo brzu kontru, izbacio na centru samog Krstevskog koji je predriblao golmana gostiju i postigao svoj prvi, a četvrti gol za Grafičar. Potom su svoje udarce oprobali Cvetković i Terzić u 66. i 70. minutu, ali je sjajni Golović oba puta ostao ne savladan.

Jedan od boljih igrača Brodarca danas, Bojan Vlahović je strahovito šutirao u 75. minutu sa preko 20 metara, a lopta je prohujala tik iznad prečke. Na svaki atak gostiju domaći su imali odgovor sa pogubnim posledicama po njih. Igrao se 78. minut kada je Terzić još jednom asistent, ovaj put za rezervistu Daničića i konačnih 5:0. Do kraja utakmice beležimo lep šut Jakšića iz Brodarca, zamalo iznad prečke i još jedan pokušaj Cvetkovića da poveća vođstvo, ali je lopta završila na stativi.

Ovom pobedom Brodarac se učvrstio na prvom mestu i sigurnim korakom gazi ka Prvoj ligi Srbije. Sledećeg vikenda ih očekuje gostovanje u Malom mokrom lugu kod Crvene zvezde.

GRAFIČAR - BRODARAC 5:0 (3:0)

STADION: Rajko Mitić-iza južne tribine. GLEDALACA: 400. GL.SUDIJA: Rabrenović Nikola. POM.SUDIJE: Sulejmanović Denis i Arnautović Nemanja. STRELCI: Stojić 38.min, Cvetković 42.min, V.Nikolić 44.min, Krstevski 61.min i Daničić 78.min.
GRAFIČAR: Stanković, Dabić, Terzić, Stojić, Marjanović, Milanović, Stanojev (Daničić), M.Nikolić, Cvetković, V.Nikolić (Đorđević), Gavrić (Krstevski).
BRODARAC: Golović, Lukić (Maksimović), Savičević, Popović, Turkalj, Ristić, Vlaović, Bosanac (Đurić), Milunović, Džamić, Bjelobrk (Jakšić).

Radnički (NB) 2 : 1 BSK Borča
Radnički (O) 0 : 0 Kolubara
Grafičar 5 : 0 Brodarac
IMT 2 : 1 Crvena Zvezda
Jedinstvo 3 : 2 Zvezdara
OFK Beograd 0 : 2 GSP Polet Dorćol