Ugašen fenjer na Carevoj ćupriji

Na Carevoj ćupriji je odigrana dosta kvalitetna utakmica, obzirom da su igrali timovi iz donjeg dela tabele. Terensku inicijativu i više šansi je imao gostujući tim iz Borče, što je na kraju materijalizovao sa tri boda na svom kontu.

Sa izglednim prilikama je počelo već u 12. minutu kada je posle izvedenog udarca iz ugla gostujući igrač Vančagović najviše skočio i udarcem glave poslao loptu kraj same stative. Već u sledećem napadu Ahmetović je prodro po desnoj strani i sastavio sa golom centarfora Kastratović za vođstvo Borčana od 1:0.

Igrao se 19. minut kada je Žmirić sjajno izbacio Jovanović, a ovaj kada se našao oči u oči sa vratarom BASK-a, nesebično odigrao povratnu do Ahmetovića koji lagano ubacuje loptu u praznu mrežu.

Pritisak Borčana potom jenjava i domaćin preti u 37. minutu, kada posle centaršuta Kovačevića, Jevremović pogađa prečku, a odbijenu loptu na gol liniji zaustavlja vratar gostiju Pavlović. U 43. minutu još jedna lepa akcija gosta, kada Kastratović izbacuje samog pred gol Gojkovića koji šutira pravo u vratara, na odbijenu loptu pritrčava Ahmetović i šalje je koji santimetar pored stative.

U nastavku utakmice veoma lepu priliku je propustio Vančagović u 52. minutu kada šutira glavom u ugao, ali se istakao golman domaćih Milojević bravuroznom paradom. Imao je i BASK svoju priliku da smanji u 65. minutu, kada posle izvedenog kornera Janković sa par metara umesto u gol, loptu šalje u gol aut.

Half domaćih Knežević u 69. minutu povlači sa leđa Žmirića koji je izbio sam ispred gola u izglednoj prilici za postizanje pogotka. Veoma sigurni sudija Gospavić iz Lazarevca mu bez razmišljanja pokazuje put u svlačionicu.

Brojčano oslabljenom domaćinu posle toga nije preostalo ništa drugo nego da se povuče u bunker, a posle samo par minuta Kastratović ne uspeva izglednu priliku da pretvori u pogodak i obezbedi gostu pobedu. Kazna stiže u 76. minutu kada BASK izvodi brz kontranapad koji je realizovao Čvorović i doneo kakvu takvu nadu u preokret. Međutim to je bilo sve od fenjeraša za danas

Prvo je gost mogao da povisi vođstvo u 81. minutu kada rezervista Pađen ne realizuje divan pas Žmirića, a samo minut kasnije Ahmetović neodbranjivo šutira sa ivice kazneog prostora i postiže svoj drugi gol.

Potom u 86. minutu Žmirić glavom spušta loptu do  Kastratovića koji je neometan sa par metara šalje iznad prečke, a u 89. minutu posle sjajnog prodora po krilu i još lepšeg centaršuta Vančagovića, najbolji igrač na današnjoj utakmici Žmirić je loptu prosto zakucao pod prečku za konačnih 4:1 za Borčane.

BASK - BSK BORČA 1:4 (0:2)

STADION: FK BASK. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Gospavić Ivan. POM.SUDIJE: Ivanović Nikola i Bratić Nemanja. STRELCI: Čvorović 76.min (BASK), Kastratović 13min, Ahmetović 19. i 82.min i Žmirić 89.min (BSK Borča). ŽUTI KARTONI: Jevremović (BASK), Čočaj (BSK Borča). CRVENI KARTON: Knežević 69.min (BASK).

BASK: Milojević, Kovačević, Novaković, Vasiljević, Knežević, Đunisijević, Janković, Stojanović, Marenović (Čvorović), Jevremović (Vujošević), Denić (Šoć).
BSK BORČA: Pavlović (Marić), Čočaj, Vančagović, Dunjić, Arsović, Jovanović, Ahmetović, Obadović (Milović), Kastratović, Žmirić, Gojković (Pađen).

Radnički (NB) 1 : 2 IMT
Jedinstvo 0 : 1 Grafičar
OFK Beograd 2 : 0 Radnički (O)
BASK 1 : 4 BSK Borča
Stepojevac Vaga 1 : 4 Kolubara
Prva Iskra 0 : 1 Brodarac