31.03.2019 Administrator

Radnički dominantno do važnih bodova

Rukometašice Radničkog 1964 su u okviru 16. kola kola Super B lige za žene savladale ekipu Pančeva u gostima rezultatom 29-21, poluvreme 14-12 i tako napravile veliki iskorak ka ostvarenju primarnog cilja,opstanka u ligi.

Nakon neočekivanog poraza na domaćem terenu od poslednjeplasiranog Požarevca,Kragujevčankama je pripao težak zadatak da bodove potraže u Pančevu,sa ekipom iz gornjeg dela tabele. Čvrsto rešene da se ne vrate sa belom zastavom,tako su i otvorile utakmicu.

Nakon početnog ispitivanja snaga,agresivnom odbranom i ubitačnom kontrom dolaze do prve veće prednosti ( 4-9,15.min) pogotkom večeras raspoložene za igru u oba pravca, Ajlin Bjelak. Tu prednsot održavaju sve do 25. minuta ( 8-13), ali zbog pada nivoa igre u odbrani dozvoljavaju Pančevkama da se približe i na odmor odlaze sa „samo“ plus 2 na svom kontu ( 12-14).

Nakon 10-minutne pauze,devojke šefa struke Rodoljuba Kurandića izlaze na parket čvrsto rešene da pokažu zube,što im i uspeva i za samo 10 minuta, serijom 6-0, dolaze do ogromne prednosti ( 12-20) i već u tim trenucima je bilo poprilično jasno gde će otići bodovi. Na terenu je postojao samo jedan tim,koji domaćinu nije dao ni promil nade da će uspeti makar da se malo rezultatski približi raspoloženim gošćama,koje utakmicu rutinski privode kraju konačnim rezultatom 21-29.

Kada se u važnoj utakmici u gostima osvoje bodovi na ovako dominantan način, teško je nekog izdvojiti,ali ipak treba istaći rolu najiskusnije u timu Jasmine Kolak, šuterski raspoložene Natalije Mikić kao i večeras odlične,pogotovo u fazi odbrane Ajlin Bjelak.

Ovom pobedom, Radnički se popeo na peto mesto na tabeli sa osvojenih 15 bodova.

U redovima domaćina najefikasnija je bila Ivana Cvetinović sa 5 pogodaka, dok su kod ekipe Radničkog prednjačile Natalija Mikić  i Jasmina Kolak sa po 9 postignutih golova.

Narednog vikenda ekipa Radničkog će u okviru 17. kola SBRL  ugostiti jednog od lidera na tabeli, ekipu ORK Beograd.

Igrač utakmice : Natalija Mikić (Radnički 1964)

ŽRK Pančevo –RK Radnički 1964: 21-29 (12-14)

Pančevo: Hala “Strelište”. Gledalaca : 50
Sudije: Danijela Sando, Dragana Jakovljević.

Sedmerci: Pančevo 5 (3), Radnički 3 (3 )
Isključenja: Pančevo 12 min, Radnički 8 min

Pančevo : Ilić , Makulović, Simić 4, Dželajlija 1, Arsić 1, Petković 1, Pavlović, Ničevski 2, Moračanin 3, Pešić, Cvetinović 5, Vasić 3, Stanojević, Miličević 1..

Radnički 1964  :  J.Pojužina ( 7 odbrana),Veličković 5, Srećković, Bjelak 4, Simić, Blagojević 1, Hasanović (8 odbrana ), Anja Vlašković , Mikić 9, Durlević, , Todorović, Tina Petrović, Tijana Petrović 1 ,Kolak 9 , Ž.Pojužina.