Savanović golom u finišu spasao Radnički od poraza

Pred oko 250 gledalaca po veoma lepom i sunčanom danu fudbaleri Radničkog odigrali su na ravne časti protiv gostiju iz Novih Banovca rezultatom 1:1. Poveli su gosti golom Mojsilovića u 71. minutu, da bi Savanović pred sam finiš meča spasao svoj tim od poraza.

Imali su gosti priliku u 12 minutu da dođu do prednosti, Nikola Bjelica je igrao rukom u kaznenom prostoru, ali kapiten Igor Ležaić, nije iskoristio dosuđeni penal. Udarac s bele tačke, završio je pored leve stative golmana Slobodana Đurića. U meču sa dosta trčanja i prenosa igre sa jedne na drugu stranu terena, u prvom dleu nije bilo pogodaka. U 39 minutu Miljan Milivojev je izveo slobodan udarac sa 17 metara, iz dva pokušaja nije pogodio okvir, da bi, na suprotnoj strani, Ležaić, sa sedam metara glavom poslao loptu u naručje Đurća.

U nastavku su gosti izveli iz igre bonuse, postali opasniji u ofanzivi i u 71 minutu došli do vođstva. Ležaić je dobro povukao kontru, na vreme ubacio u kazneni prostor i lopta se našla u nogama Nikole Krstinića. Brzonogi Zrenjaninac se okliznuo, Mojsilović je prihavtio poklon i lako pogodio iza Đurićevih leđa. Čvrsti Novobanovčani su znali da prekinu napade domaće ekipe, ali nisu uspeli da spreče izjednačenje.
U 87. minutu, rezervista Žarko Matić, odlično je provukao loptu između defanzivaca gostiju, Savanović je bio brži od čuvara i, iskosa, poentirao za izjednačenje. Potom je usledila drama, gostima je poništen pogodak zbog ofsajda, da bi Savanović volejem prebacio prečku, a na suprotnoj strani, golman Đurdić je, sa nekoliko metara, pored prve stative, odbranio udarac Ležaića. Realno – 1:1.

RADNIČKI (Z): Djurić, Milin, Bjelica, Grbić, Krstinić, Milivojev, Kovačević, Vukelja (Vuković– Lisičić ), Savanović, Tatić  (Matić ), Zakić .
OMLADINAC: Jagodić, Ivetić, Roganović, Mojsilović (Haska), Radović, Stevanović (Dabić), Gajić, Bićanin, Ležaić, Spasić, Božinović  (Randjić).

U sledećem kolu Radnički igra u gostima protiv ekipe Kabela.

Radnički (SM) 1 : 1 Cement
Radnički (NP) 2 : 0 Bratstvo 1946
Dinamo 1945 2 : 0 Hajduk 1912
ČSK Pivara 1 : 1 Bačka 1901
Mladost 1 : 1 Crvena zvezda
OFK Vršac 1 : 0 Borac