Zvezda četvrta u Celju

Košarkašice Crvene zvezde Kombank poražene su u utakmici za 3.mesto na F4 WABA lige u Celju od domaće ekipe Cinkarna 70-83 (23-24, 20-25, 19-17, 8-17), i drugu godinu uzastopno zauzimaju četvrto mesto.

Izjednačena utakmica tkom tri četvrtine nakon koje je domaća ekipa preuzela kontrolu nad utakmicom i mirno je privela kraju, čime je osvojila treće mesto.

Sam početak meča protekao je u znaku Snežane Bogićević i Čantris Vajt, koje su postigle sve poene za svoju ekipu u prvim minutima meča, (7-8). Izjednačena borba, egal prvi period igre, uz dve velike serije na obe strane. Crvena zvezda je prva imala osetniju prednost, 8 poena (21-13, 8.minut) nakon pet poena u seriji Snežane Bogićević, da bi Celje uzvratilo u finišu i prvi period završilo serijom 11-2 za prednost 23-24. Bogićević je postigla 14, Vajt 11 poena u prvih 10 minuta.

Serija 6-0 na startu druge četvrtine za novu prednost crveno-beluh, nakon trojke Miline Mišeljić (30-24, 13.minut), prednost koju je Zvezda kontrolisala, Celje pokušavalo da se što pre vrati u meč, ali obe ekipe su bile sigurne u tim trenucima. Ispostavilo se da je Zvezda poslednju prednost imala u 16.minutu (38-35), jer su usledile dve trojke Celja (Friškovec i Ocvirk) u seriji 9-0 i šest poena Larise Ocvirk, (38-44). Aleksandra Krošelj je donela „plus 6“ domaćinu završnog turnira na kraju prvog poluvremena, 43-49.

Celje je serijom 8-2 stiglo do prvog dvocifrenog vođstva na meču (57-45), i na toj granici prednosti igralo se do finiša, uz poen za poen, kada su crveno-bele uspele da sa šest vezanih poena dođu do minusa od 4 poena pred poslednjih deset minuta, 62-66. Imala je Zvezda poslednji napad nakon što je Milina Mišeljić osvojila loptu, Ivana Katanić je pokušala za tri poena, ali bez uspeha.

Međutim, loš poslednji period igre nije ostavio nadu da se može do preokreta. Larisa Ocvirk je preuzela odgovornost i donela svojoj ekipi pobedu. Prvo je sama kreirala seriju od pet poena, da bi do nove i presudne serije od 9-0 Celje stiglo do 16 poena razlike, uz trojku Ocvirk, (64-80, 34.minut). Uzvratila je Snežana Bogićević trojku, ali je pogodila i Žala Friškovec za potvrdu prednosti. Završnica je pripala Crvenoj zvezdi, pogodile su Bogićević i Ivan Katanić za konačnih 70-83.

25 poena Snežane Bogićević (uz 8sk), 14 je postigla Milica Bojović, 9 Mina Đorđević. Na drugoj strani p 19 Ocvirk (10sk) i Friškovec, uz 18 poena Vajt (10sk).

Crveno-belim devojkama ostaje borba za 31.titulu šampiona i novu duplu krunu, a prvi korak na tom putu je početak polufinalne serije protiv Novosadske ŽKA.

KKŽ Crvena zvezda Kombank: Naumčev 5 (3sk 2as 1ukl), Čubra, Tešić, Bogićević 25 (8sk), Zukanović 2, A.Katanić 1 (6sk 3as), I.Katanić 6 (2sk 7as), Dešić, Bojović 14 (3sk 4as 1blk), Đorđević 9 (2sk), Mišeljić 5 (2sk 3ukl), Vulović 3.