Treći poraz kadeta Čukaričkog, Rad preokrenuo u finišu

Treći poraz kadeta Čukaričkog, Rad preokrenuo u finišu-LukaNikolić-

Čukarički – Rad 1:2 (0:0)

Strelci: 1:0 – Luka Nikolić u 54, 1:1 – Marko Dobrojević u 87, 1:2 – Veljko Mladenović u 89. minutu.

Teren: SC Rakovica. Gledalaca: 100. Sudija: Andrija Stojanović. Pomoćnici: Miloš Miškeljin i Miroljub Petković (svi iz Beograda).

ČUKARIČKI: Kožul, Rogan, Kadijević, Petković, Drezgić, Nikolić, Đukić (od 46. Lukić), Grgić (od 84. Šare), Kežman (od 68. Aćimović), Ergelaš, Ajdar (od 59. Šare).

RAD: Nešić, Crvenković, Dragović, Vasiljević (od 72. Jevtić), Dobrijević, Mirković, Maksimović (od 36. Deljanin), L. Jovanović (od 86. Gukić), Mladenović, Čobeljić (od 55. Milišić), D. Jovanović (od 59. Milovanović).

U malom gradskom derbiju Rad je posle velikog preokreta u finišu meča savladao Čukarički sa 2:1. Belo-crni su bili nadomak trijumfa, vodili su sve do 87. minuta, ali su u uzbudljivoj završnici ostali bez boda. U prvom poluvremenu mreže na terenu SC Rakovica ostale su netaknute.

U nastavku meča, bolju igru Brđani su krunisali vođstvom, posle gola Luke Nikolića u 54. minutu. Ipak, u finišu mladi Građevinari su najpre izjednačili golom Dobrojevića u 87, a dva minuta kasnije pogotkom Mladenovića došli su do sva tri boda. U narednom kolu, Čukarički će gostovati Spartaku u Subotici, 4. aprila.

Vojvodina 2 : 0 Voždovac
OFK Beograd 3 : 1 Apolon 4
Teleoptik 1 : 0 Kiker
Real Niš 1 : 0 Zemun
Čukarički 1 : 2 Rad
Brodarac 1 : 1 Spartak ŽK
Sloboda 1 : 4 Partizan
Crvena Zvezda 10 : 0 Radnički (Z)