Odbojkaši Niša ostvarili novu pobedu i na korak su od baraža za Superligu

Važnu pobedu u borbi za popunu Superlige ostvarili su odbojkaši Niša trijumfom nad Borcem iz Starčeva rezultatom 3:2 (18:25, 25:21, 25:15, 19:25, 15:12). Dva kola pre kraja osnovnog dela Prve lige Nišlije su druge sa dve pobede i tri boda više od ekipe iz Starčeva.

Odbojkaši Niša na korak do baraža; foto: JV / Vanja Keser

Treći trijumf u nizu i 17. u sezoni niški odbojkaši zabeležili su u hali u Pančevu gde je Borac bio domaćin. Ekipa iz Starčeva je bila bolja na početku meča, napravila dobru prednost i na kraju dobila prvu deonicu sa 25:18.

Nakon izjednačene borbe u prvom delu drugog seta Nišlije su se "odlepile" i izjednačile na 1:1 u setovima (25:21).

Istim tempom nastavio je Niš i u trećoj deonici koju je dobio sa 25:15. Ipak, usledio je pad u igri i Borac je naredni set dobio sa 25:19.

Odlučujući set dobili su gosti iz Niša. Gosti su bili bolji u završnici petog seta (12:15) i izbacili momke koje sa klupe predvodi Dušan Jović iz trke za mesto koje vodi u baraž.

Sa 17 pobeda i tri poraza ekipa Niša je na sigurnom drugom mestu, a da bi i potvrdila plasman u baraž za Superligu mora da pobedi bar jednom u poslednja dva kola.

Sledeći protivnik Niša je četvrtoplasirano Smederevo.

BORAC - NIŠ 2:3 (25:18, 21:25, 15:25, 25:19, 12:15)

Trajanje meča: 107 minuta. Sudije: R. Leko (Novi Sad) i D. Rogić (Beograd). Gledalaca: 150.

BORAC: Zindović, Kovačić, Rajković, Madić, Milošević, Krstić, Poznić, Gmitrović, Petković, Drobnjak, Miletić (libero).

NIŠ: Nestorović, Tores, Jovanović, Trivunić, Stojković, Nikić, Đorđević, Opačić, Hosni, Jović (libero).