Nexe bez bodova u Skoplju: Vardar opravdao ulogu favorita!

Danas je u Skoplju odigrano 8. kolo SEHA GAZPROM lige. Nažalost, uz stvarno veliko zalaganje i dobru igru hrvatski rukometaši RK Nexe nisu uspeli da savladaju današnjeg jakog protivnika RK Vardar poručili su iz kluba.

Prvo poluvreme proteklo je vrlo izjednačeno uz dosta grešaka na obe strane, a pogotovo pri rezultatu 3:3 kada obe ekipe punih 6 minuta nisu postigli nijedan gol. Ipak kako je poluvreme odmicalo svome kraju Vardar polako podiže svoj tempo igre i na odmor se odlazi s 4 gola razlike 16:12.

Na samom početku drugog poluvremena, Gromovi postižu tri gola za redom te ponovo Vardar vodi samo s jednim golom razlike. Ipak, očito vrlo iskusna ekipa Vardara prepoznaje opasnost i podiže u višu brzinu te u 36. minutu vođstvo povećava na 4 gola razlike. našički rukometaši se ni u tom trenutku ne predaju te smanjuju to vođstvo na ponovo +1 za domaćine. Nažalost i to kratko traje te u 50. minutu domaći igrači primoravaju gostujućeg trenera Hrvoja Horvata da zove minut odmora, jer je rezultat ponovo iznosio +4 za domaćine. Nakon tog minuta, Gromovi preko novog igrač RK Nexe Halila Jaganjca smanjuju na 25:23, ali to biva i najviše što su se u tom trenutku približili Vardaru te utakmica se završava s pomalo nerealnih +5 golova razlike 31:26.

Ipak, ovim putem uprava Nexe-a je čestitala igračima na dobroj igri i velikom zalaganju, a bodove u SEHA GAZPROM ligi će morati da pokušaju da izbore za 20-tak dana u 9. kolu 27.11.2018. protiv domaćina Meshkov Bresta iz Belorusije.

SEHA GAZPROM liga 8. kolo

RK VARDAR – RK NEXE 31:26 (16:12)

Dvorana: Jane Sandanski, Skoplje

RK VARDAR:

Stoilov 2, Nedanovski 2, Popovski 2, Kristopans 3, Dissinger 3, Karačić 1, Skube 2, Kalarash 2, Kalifa (5 odbrana), Čupić 2, Dibirov 4, Shishkarev 4, Vojvodić 2, Kiselev 2, Milosavljev 3 (odbrane), Mishevski

Trener: Roberto Garcia Parrondo

RK NEXE:

Šipić 5, Gadža 3, Eter 1, Zrnić 3, Mrđenović, Barišić Jaman 3, Car (2 odbrane), Buvinić 4, Radovanović (14 odbrana), Jelinić, Vida 2, Lavrič, Tomić 1, Jaganjac 3, Celebi, Vozab 1

Trener: Hrvoje Horvat

SEDMERCI: Vardar 2/2 (Čupić 2/2), Nexe –

ISKLJUČENJA: Vardar 2 minuta (Kalarash), Nexe 4 minuta (Mrđenović, Lavrič)