PPD Zagreb odlučno protiv Skopskog Metalurga!

U utakmici 5. kola SEHA - Gazprom lige, rukometni klub Prvo plinarsko društvo Zagreb susreo se s makedonskim viceprvakom Metalurgom. U nešto težem otvaranju utakmice gde su se obe strane čvrsto branile, prvi pogodak postigao je Matej Serafimov, a ubrzo na 1:1 izjednačava Zagrebov Damir Bičanić. Prvi sedmerac za Zagreb realizirao je Josip Božić Pavletić.

Uz nekoliko grešaka u napadu i obrani s obe strane, Božić Pavletić s drugim golom odvodi Zagreb na minimalnu prednost (5:4). Leon Šušnja zaradio je prvo isključenje na utakmici te gosti koriste prazan gol Zagreba i ostvaruju pogodak za izjednačenje. Ubrzo Tin Kontrec uzvraća istom merom za vodstvo Zagreba 7:5. Drugo isključenje na utakmici ovaj put dobija igrač Metalurga Ante TokićJosip Ereš u nastavku postiže gol te Zagreb odlazi na predah jednim golom prednosti (11:10).
U nastavku Zagrepčani greše te Metalurg postiže prvi gol za izjednačenje, dok prvi gol za Lavove u 2. poluvremenu postiže David Mandić (12:11).
S dobrom igrom nastavlja Božić Pavletić koji dolazi do svog trećeg pogotka te odvodi Zagreb na najveću prednost od plus tri (14:11). Nakon odlične obrane Kastelica, brzi gol ponovno postiže Mandić i Zagreb beži na značajnih pet golova razlike (16:11). U 17. minuti domaća ekipa ima dva igrača manje - na klupi su Šušnja Božić Pavletić.
Nakon ukradene lopte, pogodak iz kontre postiže Mandić za devet golova prednosti Zagreba (22:13). Ipak, u nastavku se budi Metalurg te za goste iz Skoplja postižu JaganjacSerafimov, Miličević, Velkovski i Madjovski i znatno smanjuju zaostatak, a utakmica završava rezultatom 26:22 za najbolje Hrvatske rukometaše.
zadnjoj četvrtini, trener Zagreba Lino Červar dao je priliku i mladom golmanu Ivanu Vekiću koji je potvrdio trenerovo poverenje sjajnom obranom sedmerca u 54. minuti. Napomenimo i kako je dan odmora dobio Zlatko Horvat, a njegovo mesto kapetana u utakmici preuzeo je na kratko Damir Bičanić

PPD Zagreb - RK Metalurg 26:22
Sutinska vrela: 600 gledatelja
Sudije: Boris Mandak i Mario Rudinsky (Slovačka)
Delegat: Josip Posavec (Hrvatska)
PPD Zagreb: Vekić i Kastelic 11 obrana; Ereš 2, Vistorop 2, Božić Pavletić 4, Kontrec 2, Sršen 3, Šušnja 1, Potočnik 1, Jotić 1, Qerimi 1, Mandić 6, Bičanić 1.
RK Metalurg: Tomovski i Vasilevski 11; Jaganjac 3, Dimitrioski 1, Tokić 2, Tomovski 1, Serafimov 4, Velkovski 2, Miličević 4, Madjovski 3, Stojanović 2