Gosti iz Vranjske Banje zasluženo odneli bodove iz Pirota

Iako je domaći im končno igrao u sastavu kakav je od početka prvenstva priželjkivao trener Milan Tošić, doduše izostala su oba golmana , ,,tobdžije,,su zatajile.

Fudbaleri Tanasko Rajića  pokušavali su od starta da namettnu organizovanu igru na sredini terena i iskoriste  Uroša Djurića, golgetera u napadu, koji se konačno vratio posle povrede, ali im završnica nije uspevala.

U periodu nadmoćnosti domaćih, fudbaleri iz Vranjske Banje , koji su se inače orijentisali na brze kontranapade preko dvojice odličnih fudbalera  Krstića i Hristića, poveli su već u 13.minutu. Krstić je šuirao, lopta se u gužvi odbila od stative i završila u mreži.

Prerano primljen gol, uticao je na igru domaće ekipe, što se odrazilo na završnicu napada, gde nije bilo pravih akcija.

U nastavku, gosti  su igrali još bolje i u svemu nadigrali indisponirane Piroćance. Najpre Hristić nije iskoristio penal, da bi dva minuta kasnije Krstić iz blizine ubacio loptu u mrežu.

Ulaskom Darka Micića igralo se agresivnije u napadu, ali je upravo Micić i mogao da preokrene rezultat. Imao je dve povoljne pilike kod rezultata  0:2, ali j oba puta iz neposredn blizine šuirao kraj gola.

U finnišu, u periodu kada su Piroćanci pokušavali da ublaže poraz, Hristić je iskoristio grešku odbrane, pobegao sam i matirao Ristića.
Hendikep za domaće bilo je odsustvo dvojice golmana Marka i Branislava Petrovića. Branio je Bojan Ristić,  nekadašnji čuvar mreže, koji je sada aktivan član rukovodstva Kluba. Medjutim, treba reći da Ristić nije kriv  za primljene golove.

Trener Milan Tošić nam je posle utakmice rekao da je igra njegovog tima bila nedopustivo slaba i da će morati da se traže rešenja za izlazak iz krize u kojoj se  Tanasko Rajić  iznenada našao!

Zona Jug 5.kolo: Tanasko Rajić – Vranjska Banja  0:3 (0:1)

Tanasko Rajić:  Ristić 6,Vasov 5, Nikolić 5, Panić 5 ( Velev) , S.Ćirić 6 ,  S.Popović 6, Bišković 5, (Micić 6),  M.Petrović 6    Kostić 6, Djurić 6, Simonov 5 ( Ignjatović) .  Rezerve: V.Ćirić, Mijalković, D.Ćirić, Velev, Rančić, Ignjatović, Micić.

Sudije: P.Grujić, M.Marković i V.Spasić Niš. Strelci: 0:1 Krstić u 13.minutu, 0:2 Krstić u 57. minutu , 0:3 Hristić u 81. minutu. Krstić  (Vranjska Banja) nije iskoristio penal u 55. minutu. Crveni karton: Nemanja Nikolić (T.Rajić) u 87.minutu.