Hrvatski Nexe teško sa Izviđačem!

Rukometaši RK Nexea danas su odigrali drugo kolo SEHA Gazprom lige te ostvarili novu pobedu.

U vrlo dramatičnoj utakmici ekipa Nexea je pobedila sastav Izviđač iz Ljubuškog te tako nakon PPD Zagreba osigurali nove bodove. Koliko je utakmica bila teška i neizvesna možemo videti i iz statističkih podataka u kojima su se posebno istaknuli golmani na obe strane.

RK IZVIĐAČ:
Pavlak 1, Miličević 2, Alilović 2, Bečić 2, Čutura 1, Vukšić, Anđelić (13 obrana), Kvesić, Vukić, Maretić 2, Kaluđerović 5, Muhović, Kordić 3, Šoljić, Mišetić, Delić 5
Trener: Mario Bjeliš

RK NEXE:
Šipić 4, Gadža, Leban 4, Eter 1, Zrnić 5, Mrđenović, Barišić Jaman 4, Car (8 obrana), Buvinić 2, Radovanović (3 obrane), Greganić, Vida, Lončar, Lavrič, Tomić, Vozab 4
Trener: Hrvoje Horvat

SEDMERCI: Izviđač 3/3 (Delić 3/3), Nexe 2/2 (Zrnić 2/2)

ISKLJUČENJA: Izviđač 10 minuta (Alilović, Čutura, Vukić, Šoljić, Delić), Nexe 6 minuta (Mrđenović 2+2, Barišić Jaman)

Tok prvog poluvremena:

Nexe nije dobro započeo utakmicu protiv Izviđača iz Ljubuškog. U 4. minuti domaćini su vodili već s čak 4:0 te iako su imali stvarno lepih prilika, golman Izviđača Anđelić  bio je uvek na pravom mjestu. Igrači Nexea prvi gol daju tek u 6. minuti te smanjuju na 4:1., a na krilima golmana Cara i njegovim obranama Nexe polako dolazi k sebi te iskusni Vedran Zrnić smanjuje na 4:2. Nažalost, ponovo su imali pauzu u postizanju golova, što koristi Izviđač te postiže preko Kordića, a nakon njega i Alilovića za 6:2. U tom trenutku trener Nexea Hrvoje Horvat zove tajm aut i daje odmor i kao da se u tome trenutku sve okreće i utakmica lomi. Patrik Leban i Marin Šipić postižu nekoliko golova, a Moreno Car zatvara svoj goli Izviđač punih 10 minuta ne postiže nijedan jedan gol. To Gromovi koriste i odlaze na 6:8. Nakon toga golovi padaju na obe strane, te uz nakon nekoliko lepih obrana Cara i Anđelića na poluvreme se odlazi s 13:13.

Tok drugog poluvremena :

Drugo poluvreme započinje u sličnom stilu kao što je bilo prvo, s dosta obrana i dosta grešaka na obe strane. Ipak, igrači Nexea polako preuzimaju kontrolu i uz nekoliko lepih obrana  golmana Radovanovića, dolazi do +3 i na semaforu 17:20 za Nexe. Nakon te razlike u golovima, domaći trener Mario Bjeliš zove igrače na minut predaha i to rezultira pritiskom domaćih te smanjenje na 20:21. U tom trenutku u igru ulazi Tomi Vozab i odvodi ekipu na +2, ali uzvraća ubrzo Kordić te smanjuje na +1 za Nexe. Nakon nekoliko grešaka na obe strane, u 54 minuti Kaluđerević postiže gol  za novo izjednačenje i u tom trenutku trener Nexea Hrvoje Horvat zove momke na predah. Nakon nekoliko saveta koje su treneri uputili svojim igračima, golovi padaju tek pred sam kraj utakmice. Vrlo važne golove postižu Tomi Vozab i Albin Eter za Nexe te jedan gol daje i domaći igrač Duje Maretić za Izviđač pa se doslovno u zadnjih 9 sekundi utakmice odlučuje pobednik. Ipak, uz malo sreće golman Mihailo Radovanović brani i tako RK Nexe ostvaruje još jednu vrlo važnu pobedu i nove bodove u SEHA Gazprom ligi.