PL: Salah za Liverpulovih 3/3

Fudbaleri Liverpula ostvarili su i treću pobjedu u sezoni. ''Redsi'' su savladali Brajton na svom terenu sa 1-0.

Liverpul je jako dobro otvorio susret. Mane je u petoj minuti imao dobru šansu a u devetoj i Firmuno. Međutim, nisu ni jedan ni drugi uspjeli savladati Rajana pa je ostalo 0-0. Liverpul je bio blizu i pogotka iz slobodnog udarca ali pokušaj Arnolda završio je na prečki. Ipak, Liverpul je poveo u 23. minuti. Nakon greške Bisume, pogodak je postigao fenomenalni Mo Salah. Do kraja prvog poluvremena, Liverpul je kontrolisao ritam utakmice ali promjene rezultata nije bilo.

Na početku drugog poluvremena, Brajton je umalo došao do izjednačenja. Noker je imao sjajnu šansu ali je nije iskoristio. Kasnije je Liverpul čuvao svoju prednost ali nisu stvarali neke velike šanse. Bilo je pokušaja ali ništa specijalno. U 89. minuti gosti su imali veliku šansu da dođu do boda. Međutim, udarac Grosa fenomenalno brani Alison. Liverpul je na kraju sačuvao prednost i došao je do treće pobjede u tri kola i prvog mjesta na tabeli.