28.04.2011 N.Pavlović

Finale KUP-a Podunavskog okruga: GFK Jasenica 1911 – Morava (VP) 5:2

Polsle greške domaćeg golmana Avramovića, kada je ispustio loptu, koja je došla do Orlovića i on je sa nekoliko metara od gola šalje u mrežu. Radost gostiju trajala je samo tri minuta. Iskusni Đurđević se probio po levoj strani, tačno centrirao Miloševiću na glavu, koji salj desetak metara šalje loptu u gol Radojkovića. Ponovo su gosti krenuli agresivno, u 28. minutu prilku je propustio Grković, lopta je otišla kraj stative, a da bi posle samo jednog minuta igre, Živanović sam prodirao po levoj strani, obišao je Avramovića i postigao gol. Na odmor se otišlo bez pobednika, slobodan udarac iskosa sa leve strane sa preko dvadest metara, precizno je izveo Milošević, lopta je još jednom prevarila Radojkovića i to je bilo 2:2.

U nastavku do prvog vođstva Jasenice, čekalo se do 70. minuta. Popović je iz dubine ubacio loptu do Vlastića, koji se odlično snalazi i sigurno pogađa mrežu Morave. Igrao se 81. minut, Perišić je dodao do Popovića koji tačno pogađa desni donji ugao. Konačan ishod, postvaio je Perišić dva minuta pre isteka susreta. Kapitenu pobedničke ekipe Bojanu Iliću, pehar u trajno vlasništvo, predao je Slobodan Tošić predsednik FS Podunavskog okruga.

Gradski stadion: U Smederevskoj Palanci. Gledadalaca: 400. Sudija: Miodrag Matunović ( Smederevo ). Strelci: Milošević 17,38, Vlastić 70, Popović 81, Perišić 88. minut za GFK Jasenicu 1911, a Orlović 14, Živanović 29. minut za Moravu. Žuti kartoni: Ilić ( GFK Jasenica 1911 ), Jovanović, Marković ( Morava ). Igrač uatkmice: Milšević ( GFK Jasenica 1911 ).