23.04.2011 Ž. Radivojević

SLV: Donji Srem – Solunac 2:0

Zadovoljavajući rezultat za oba rivala: Donji Srem je, bez prevelikog napora, došao do planiranih bodova, a gosti (koji su imali samo jednog rezervnog igrača) mogu biti „srećni“ što su primili samo dva gola.

Od prvih minuta utakmice moglo se naslutiti u kom će se pravcu utakmica razvijati: gosti su se usredsredili na pojačanu odbranu, bez prevelike želje da ugroze Drinića. U 10. minutu Šušnjar pogadja stativu gola Solunca, a petnaestak minuta kasnije Šušnjar proigrava Tošića, koji šutira pored gola Šarića. Iskusni Beronja u 32. minutu izborio se za loptu, upućuje sjajan centaršut, a Šušnjaru je ostalo „samo“ da se izvije u skoku i pošalje loptu iza ledja Šarića u gol. Par minuta kasnije Beronja upošljava Tošića, koji umesto gola pogadja Šarića. I u nastavku utakmice „ista slika“: inicijativa Donjeg Srema i u 46. minutu Šušnjar je imao dve prilike da ozbiljnije ugrozi gol gostiju. Lep detalj u 48. minutu: pred golom Solunca Milanović „pravi makazice“ i pogadja prečku gola Solunca. U 55. minutu Milanović beži Kovačeviću, ali, umesto u mrežu, loptu šalje u gol-aut. Konačno, u 72,. minutu, nakon ubačene lopte Beronje iz ugla i velike gužve ispred gola, najbolje se snašao Bukorac i povisio vodjstvo Donjeg Srema na 2:0, što je bio i konačan rezultat.

S tri nova boda Donji Srem se vratio na lidersku poziciju. Uspešan debi Bogića Bogićevića, novog trenera pećinačkog srpskoligaša.

Pećinci – Gledalaca: 250. Sudija: Zoran Utješanović (Novi Sad) 7. Strelci: Šušnjar u 32. i Bukorac u 72. minutu. Žuti kartoni: Djerić, Kovačević i Zelenbaba (Solunac).

DONJI SREM: Drinić, Tošić 7, Josimov 6,5. (Marković 7), Prljević 8, Ristić 7,5, Bukorac 7,5, Beronja 8, Lakić-Pešić 7,5 Šušnjar 7 (Ristov), Milanović 7 (Djukanović 7), Čordašić 6,5.

SOLUNAC: Šarić 7, Djerić 6, Glumac 6, Esmaili 6, Topčagić 6, Kovačević 7, Pekez 6, Ninković 7, Zelenbaba 6 (U. Elez), Bešlin 6,5, Grahovac 6.

Igrač utakmice: Milan Beronja.

Sloboda (NK) 1 : 2 Radnički (NP)
ČSK Pivara 0 : 0 Veternik Viskol
Donji Srem 2 : 0 Solunac
Palić 0 : 2 Mladost (BJ)
Sloga (T) 1 : 2 OFK Kikinda