02.09.2007 A. Daišević

Sloga - Železničar 4:2
Ove sezone goleada je zagarantovana na Gradskom stadionu. U 1.kolu protiv čačanske Slobode viđeno je sedam, sada protiv vrlo neugodnog lajkovačkog Železničara šest golova. Sloga ponovo nije blistala, mnogo grešaka naročito u odbrani, ali je procenat realizacije bio izvanredan. U prvom ozbiljnijem napadu „beli“ su poveli. Todorović je kao „tajfun“ prošao po desnoj strani, uputio oštar centrašut, a mladi Avramović loptu smestio u sopstvenu mrežu. Činilo se da će vodeći gol dati krila domaćima, ali razigrao se gost. Usledile su dve odlične prilike za Železničar, ali Urošević se nije najbolje snašao i kazna je stigla u 25.minutu. Duga akcija domaćih završila se bezuspešnim pokušajima Obrenovića i Gojkovića, ali se lopta srećno odbila do Pavlovića koji je rutinski sa desetak metara šalje u mrežu. Mnogo su pomislili da će gosti doživeti ubedljiv poraz, ali je samo dva minuta kasnije kapitulirao Divac. Domaći su izgubili loptu na dvadeset metara od svog gola i Uroševiću nije bilo teško da je smesti na pravo mesto. U 36. minutu Avramović je mogao da izjednači i da se iskupi za autogol, ali je lopta prošla tik uz stativu već savladanog Divca,a u 40.minutu novi volej Uroševića i opet za malo pored gola. Najbolju priliku domaći su imali u 45.minutu kada je Stojković sa pet metara prebacio prazan gol.
U drugom delu opet otvorena igra, bez garda i prave odbrane,a domaći su preko danas odličnog Obrenovića uvećali prednost. Ponovo su akciju započeli najiskusniji Stojković i Todorović, a mladi napadač „belih“ glavom matirao Živanovića. Ipak, gosti se ne predaju i evro golom Popovića ponovo smanjuju vođstvo Sloge. Sa oko 20 metara napadač Železničara uhvatio je volej i poslao loptu pod samu prečku. Sve do finiša utakmice nije bilo ozbiljnijih prilika da bi Gojković promašio zicer u 87.minutu, šutirao je nebu pod oblake. U petom minutu sudijske nadoknade Stojković je konačno, na odličan pas Ćirovića, postavio konačan rezultat 4:2. Utakmici su prisustvovali legendarni košarkaški reprezentativci naše zemlje Vlade Divac i Žarko Paspalj.