KMF Pirot poražen u meču za opstanak!
Iako desetkovani, igrači Pirota hrabro su odigrali meč u Beogradu. Ekipa Pirota došla je na megdan Beograđanima sa ukupno sedam igrača, uz to golman Nikolić nije ulazio u igru tokom cele utakmice pa je u rotaciji bio samo jedan igrač. Trener Ristić pokušao je taktikom da sa Stojiljkovićem,  koji je celu utakmicu odigrao kao golman i igrač, napravi višak u napadu i tako stigne do povoljnog rezultata.

Piroćancima su pripali uvodni minuti meča, stvorili su nekoliko dobrih prilika ali bez uspeha.  Kako to obično biva, posle neiskorišćenih šansi usledila je kazna. Posle lepe akcije domaćih futsalera i nekoliko odličnih dodavanja lopta je stigla do Stanića kome nije bilo teško da ubaci loptu u praznu mrežu.

Naredna dva gola domaći su postigli posle grešaka gostiju pri dodavanjima na sredini terena.  Posle tajm auta Ristića, Pirot je opet počeo dobro da igra. Prvo je Bojan Kostić postigao prelep gol iz mrtvog ugla, a potom Stojiljković snažnim udarcem sa desetak metara smanjio na 3:2.

I dok se čekao i treći pogodak u mreži domaćina futsaleri ekipe Samo pravo pred sam kraj prvog poluvremena presekli su napad Pirota i iz kontre povisili na 4:2. Tim rezultatom se i otišlo na odmor.

Na početku drugog poluvremena domaćini su postigli još jedan gol, međutim goste je dva minuta kasnije u igru opet vratio Pešić. Kratka klupa i umor su savladali igrače Pirota u poslednjem kvartalu meča. Sa dva brza gola u 31. i 33. minutu Beograđani su pobegli na nedostižnih 7:3.

Tračak nade za Piroćance šest minuta pre kraja svojim drugim golom donosi Bojan Kostić, ali više od ovoga, izgleda, nije se moglo. Imao je Pirot još nekoliko šansi do kraja meča da smanji rezultat međutim udarci su uglavnom završavali pored gola domaćeg golmana.

Utakmica je završena rezultatom 7:4 za ekipu Samo pravo koja je zabeležila veoma važne bodove u borbi za opstanak u prvoj futsal ligi Srbije.

Prva futsal liga Srbije 18. kolo:  KMF Samo pravo – KMF Pirot 7:4 (4:2)

Sportski centar Banjica u Beogradu . Gledalaca 100. Sudije Radojčić, Stanić, Panić. Strelci: 1:0 Stanić 7′, 2:0 Grbović 9′, 3:0 Mandić 11′, 3:1 B. Kostić 15′, 3:2 Stojiljković 17′, 4:2 Jančevski 20′, 5:2 Denić 21′, 5:3 Pešić 23′, 6:3 Milosavljević 31′, 7:3 Mandić 33′, 7:4 B. Kostić 34′.

Pirot: Stojiljković, Pejčić, Bojan Kostić, Pešić, Miloš Kostić, Vasić, Nikolić.